پایگاه خبری توانا

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اغتشاشات در استان تهران را با حضور مسئولان ذیربط بررسی خواهد کرد.

به گزارش  توانا  ، جلسات کمیسیون‌های تخصصی مجلس  مجلس شورای اسلامی در هفته جاری  از روز شنبه تا پنج شنبه برگزار خواهد شد

کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در روز سه شنبه در جلسه‌ای با حضور سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی عملکرد تبادل اطلاعات معادن بین وزارت اقتصاد و وزارت صمت را بر اساس قانون بودجه ۱۴۰۱ کشور بررسی می‌کند.

همچنین بررسی عملکرد وزارت اقتصاد و مرکز اطلاعات مالی در زمینه اجرای تکالیف قانونی مبارزه با پولشویی،بررسی انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی و بررسی آخرین وضعیت اجرای سامانه یکپارچه اطلاعات شرکتهای دولتی مستند به قانون بودجه ۱۴۰۱ کل کشور از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز سه شنبه خواهد بود.

اعضای کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در روز چهارشنبه با حضور وزارت راه و شهرسازی، بهداشت، فرمانده پلیس راهور آخرین وضعیت سامانه اطلاعات جامع سوانح و حوادث حمل و نقل و موضوع دوربین‌های کنترل سرعت را بررسی می‌کنند.کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید در روز یکشنبه ادامه بررسی گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی در خصوص طرح اصلاح قانون مجازات اخلالگران در نظام اقتصادی کشور را بررسی می‌کند و در روز سه شنبه در جلسه ای ادامه بررسی مشکلات و رفع موانع تولید لوازم خانگی را با حضور وزارتخانه های امور اقتصاد دارایی صنعت و معدن و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مورد بررسی قرار می دهد.گزارش رییس مرکز پژوهش های مجلس در خصوص اقدامات و برنامه های آن مرکز در حوزه آموزش و پرورش از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز یکشنبه خواهد بود همچنین محمد علی زلفی گل در روز سه شنبه میزبان کمیسیون آموزش خواهد بود تا به سوالات جمعی از نمایندگان پاسخ دهد.

کمیسیون اجتماعی در روز یکشنبه بررسی طرح دو فوریتی استفساریه ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را با حضور جمعی از کارشناسان مورد بررسی قرار می‌دهد و در روز سه شنبه طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی  را در دستور کار خود دارد.

همچنین اعضای کمیسیون اجتماعی در روز شنبه در جلسه کمیته زنان و خانواده  ادامه بررسی لایحه حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت را با حضور معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت دادگستری بررسی می‌کنند.

کمیسیون اجتماعی در روز یکشنبه بررسی طرح دو فوریتی استفساریه ماده ۱۱۲ قانون برنامه پنجساله ششم توسعه را با حضور جمعی از کارشناسان مورد بررسی قرار می‌دهد و در روز سه شنبه طرح اصلاح ماده ۵ قانون بیمه کارگران ساختمانی  را در دستور کار خود دارد

کمیسیون اقتصادی در روز یکشنبه ادامه بررسی طرح نظام جامع حسابداری و حسابرسی و لایحه مستثنی بودن و معاملات دستگاههای اجرایی که از منابع مالی بین المللی استفاده می کنند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

همچنین اعضای کمیسیون اقتصادی در جلسه ای در روز سه شنبه با حضور علیرضا محرابیان وزیر نیرو آخرین وضعیت رفع آثار اقتصادی عدم اجرای احکام قانونی صنعت برق کشور را مورد بررسی قرار می دهند.

 جهت ارائه  گزارش عملکرد وزارتخانه متبوعش روز یکشنبه در کمیسیون عمران حضور می یابد.

همچنین علیرضا محرابیان وزیر نیرو و رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی جهت پاسخگویی به سوالات جمعی از نمایندگان در کمیسیون عمران حضور می یابند.

بررسی وضعیت توسعه زیرساخت‌های ریلی  کشور با حضورسازمان برنامه بودجه و وزارت راه و شهرسازی از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز دوشنبه خواهد بود.

اعضای کمیسیون فرهنگی در روز یکشنبه ادامه بررسی لایحه نظام جامع باشگاه داری در جمهوری اسلامی ایران و بررسی طرح اصلاح ماده یک قانون تشکیل سازمان روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران را بررسی می کند.

بررسی عملکرد گزارش وزیر دادگستری و استماع گزارش یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در مورد مصوبه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی از دیگر برنامه های ای کمیسیون در روز سه شنبه خواهد بود.

همچنین کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی و محیط زیست روز یکشنبه گزارش رئیس دیوان محاسبات در خصوص احکام برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی اجتماعی فرهنگی را بررسی می‌کند و همچنین بررسی مسائل مشکلات مربوط به صنایع قند و شکر از دیگر برنامه‌های این کمیسیون در روز یکشنبه خواهد بود.

 

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهانیز در هفته جاری گزارش وزیر اطلاعات از ابعاد امنیتی حوادث اخیر در کشور را مورد بررسی قرار خواهد داد.بررسی طرح یک فوریتی اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور کارشناس مرکز پژوهش ها و دستگاه های اجرایی ذی ربط نیز در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی