پایگاه خبری توانا

رایزن تجاری سفارت اسپانیا در تهران می‌گوید مشکلات موجود در حوزه روابط بانکی و مبادلات پولی، مانع اصلی توسعه روابط تجاری ایران و اسپانیا است.

به گزارش توانا، کاسارس رایزن بازرگانی سفارت اسپانیا در دیدار با معاون بین الملل اتاق بازرگانی ایران با اشاره به آغاز مأموریت خود در تهران، به راهبرد بخش بازرگانی سفارت اسپانیا در حمایت از تجار فعال و افزایش حجم روابط تجاری اشاره کرد و ادامه داد: از جمله مشکلات اصلی بر سر راه توسعه روابط تجاری دو کشور مسئله روابط بانکی و مبادلات پولی است.

کاسارس با ابراز خوش‌بینی نسبت به مذاکرات هسته‌ای ایران (برجام) بر ضرورت حفظ تماس‌ها در شرایط فعلی تأکید کرد و گفت: برگزاری وبینار و نشست‌های مجازی برای حفظ این ارتباطات مفید و مثبت خواهد بود.

او با ابراز علاقه‌مندی شرکت‌های اسپانیایی برای همکاری با همتایان تجاری خود در ایران در زمینه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، حمل‌ونقل ریلی، مواد غذایی بیان کرد: سرمایه‌گذاری شرکت‌های ایرانی در تولید پسته و زعفران در اسپانیا می‌تواند برای دو طرف منافع خوبی داشته باشد.

رایزن تجاری اسپانیا در ایران در پایان خواستار اعزام هیات هایی برای بازدید از نمایشگاه‌های اسپانیا و نیز ملاقات با همتایان تجاری این کشور از سوی اتاق ایران شد.

بر اساس گزارش سایت اتاق ایران، معاون امور بین‌الملل اتاق ایران نیز با اشاره به ظرفیت‌های زیاد موجود در روابط تجاری ایران و اسپانیا، گفت: حوزه‌های معاف از تحریم‌ها، بستر مناسبی برای افزایش حجم تجارت میان دو کشور است.

علیرضا یاوری افزود: امکان توسعه همکاری‌ها در بخش‌های غیرتحریمی نظیر کشاورزی، دارو، مواد غذایی و برخی مصالح ساختمانی نظیر کاشی و سرامیک و همچنین توسعه گردشگری از راهکارهای تقویت روابط دو کشور خواهد بود.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی