پایگاه خبری توانا

رئیس جمهوری چین روز یکشنبه در سخنرانی افتتاحیه بیستمین کنگره حزب کمونیست تاکید کرد کشورش هرگز به دنبال سلطه جویی و توسعه طلبی نیست بلکه مقابل هرگونه سلطه جویی، تفکر جنگ سرد، مداخله جویی قدرت ها در امور داخلی کشورها و استانداردهای دوگانه با قدرت می‌ایستد.

به گزارش   توانا  ،به نقل از رسانه های رسمی چین، شی جینپینگ تاکید کرد: امنیت ملی سنگ بنای هرگونه بازسازی و نوسازی است و ثبات اجتماعی نیز اصلی ترین پیش نیاز برای ساختن یک چین قدرتمند و سعادتمند است.

رئیس حزب حاکم چین گفت: باید با عزمی راسخ یک رویکرد همه جانبه و جامع را در زمینه امنیت ملی دنبال کنیم و امنیت ملی را در تمامی ابعاد در کشور جاری سازیم.

بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین امروز در پکن به عنوان یکی از بزرگ ترین رویدادهای سیاسی این کشور و نیز یکی از مهم‌ترین رویدادهای جهان، با سخنرانی شی جینپینگ رئیس جمهوری این کشوردر پکن آغاز شد و قرار است در این کنگره تصمیمات مهمی برای ادامه روند توسعه چین اتخاذ شود.

تعداد بسیار زیادی از اعضای حزب حاکم و مقامات عالی چین در سالن بزرگ محل برگزاری کنگره در پکن حضور داشتند و برای رعایت پروتکل های بهداشتی، همگی ماسک به صورت داشتند.

شی گفت: چین تلاش می کند تا با گسترش همکاری با تعامل مثبت با دیگر کشورها، روابطی دوستانه همراه با ثبات و توسعه متوازن داشته باشد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی