پایگاه خبری توانا

وزیر آموزش‌ و پرورش از اختصاص بودجه سالیانه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی به‌طور سالانه برای استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

به گزارش  پایگاه خبری توانا  ، از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، یوسف نوری در  نشست بررسی مسائل کلان تعلیم و تربیت استان سیستان و بلوچستان اظهار کرد: دولت برای انتقال و تصفیه آب دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان و سایر مناطق کشور بسیار مصمم است.

وی ادامه داد: باید شرایطی فراهم کنیم تا نرخ پوشش تحصیلی دانش آموزان در استان سیستان و بلوچستان افزایش یابد، لذا باید برنامه‌هایی مانند روستا مرکزی و مدارس شبانه‌روزی در این استان افزایش یابد.

عضو کابینه دولت مردمی ایران قوی بیان کرد: باید شرایط توسعه آینده استان را ارزیابی کرده و بر اساس آن آمادگی جابجایی جمعیت در این مناطق را داشته باشیم.

وی بابیان اینکه استان سیستان و بلوچستان به‌صورت کاملاً مسطح نیست و این موضوع باعث می‌شود که جاده‌های آن دارای پستی‌ وبلندی و پیچ‌های فراوان باشد، لذا دسترسی دانش آموزان به مدارس حتی در فواصل کوتاه نیز در همه مناطق آن به‌سادگی میسر نیست.

وی بابیان اینکه دو کار مهم را باید در این استان پیگیری کنیم، گفت: اولین کار توسعه فضاهای آموزشی و دومین کار تأمین منابع انسانی است. در حوزه نیروی انسانی باید تربیت‌معلم دوساله داشته باشیم تا بتوانیم بخشی از نیازهای این استان را رفع کنیم.

شایان‌ذکر است، در ادامه این نشست، برخی از نمایندگان مجلس، اعضای شورای معاونان و یکی از خیران مدرسه‌ساز به طرح نظرات و برنامه‌های حوزه‌های خود برای بررسی مسائل کلان تعلیم و تربیت سیستان و بلوچستان پرداختند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی