پایگاه خبری توانا

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران گفت: ۵۰۰ میلیارد تومان برای خدمات ناباروری و قانون جوانی جمعیت در ۶ ماه نخست سال جاری هزینه شده است.

به گزارش  پایگاه  خبری توانا  ، از سازمان بیمه سلامت، مهدی رضایی افزود: اکنون ۶۳ قلم داروی تخصصی در درمان ناباروری و ۲۸ قلم ملزومات پزشکی که برای درمان ناباروری مورد نیاز است تحت پوشش بیمه‌ها قرار گرفته که با تجویز پزشکان متخصص در سقف تعیین شده پوشش بیمه‌ای دارند.

وی اظهار داشت: برای داروهای تخصصی با نظر متخصصان در وزارت بهداشت و انجمن‌های علمی سقف تجویز در نظر گرفته شده است و چنانچه پزشکی بیش از سقف در نظر گرفته شده دارو را تجویز می‌کند، بیمه شده می‌تواند از خدمات پوشش بیمه‌ای با تایید پزشک استفاده کند؛ بنابراین در چنین موارد خاصی با مراجعه به ادارات بیمه، افراد می‌توانند خارج از سقف تعیین شده نیز از پوشش بیمه استفاده کنند.

رضایی تصریح کرد: حدود ۱۳۰ مرکز، طرف قرار داد بیمه سلامت هستند، طبیعی است که مقرون به صرفه نیست برای تایید موارد استثنایی، کارشناس بیمه در محل حضور داشته باشد بنابراین بیماران برای موارد استثنا باید به ادارات کل بیمه مراجعه کنند اما می‌توان برای مراکز خیلی شلوغ تمهیداتی در نظر گرفت.

معاون بیمه سلامت با اشاره به اینکه سیاست‌های کلی بیمه‌ها بر قواعد اقتصاد سلامت و هزینه اثر بخشی استوار است تاکید کرد: مکمل‌ها به طور طبیعی جز دارو محسوب نمی‌شود و تاثیر قطعی و تایید شده در درمان ندارند بلکه مکمل تغذیه محسوب می‌شود؛ اگر نظر کارشناسی بر این باشد که تاثیر موثری در درمان دارد بیمه‌ها می‌توانند در این مورد تجدید نظر و ورود پیدا کنند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی