پایگاه خبری توانا

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت: برقراری روابط خوب با کشورهای همسایه اولویت اول ماست. ما در دوران استقلال گام‌های مستمری در راستای ایجاد روابط خوب و حسن همجواری با جمهوری اسلامی ایران برداشته‌ایم. معتقدم موفقیت‌های مشترک ما در این راستا کم نبوده است.

به گزارش پایگاه خبری توانا، جیحون بایراموف در پاسخ به سوال خبرگزاری “آپا” افزود: تعدادی پروژه‌های مثبت بین ایران و آذربایجان در حوزه های اقتصادی، حمل و نقل، تجارت فرامرزی، استفاده مشترک از رودخانه ارس  و غیره اجرا شده است.

وزیر امور خارجه آذربایجان اظهار داشت: اظهار نظرها و نظرات غیردوستانه‌ای که در رسانه‌های ایران علیه آذربایجان مطرح می‌شود مورد توجه طرف آذربایجانی قرار گرفته و موجب نگرانی ما می شود. وقتی در سطح وزارت امور خارجه صحبت می‌کنیم، این مطالب را به صراحت در میان می‌گذاریم و مذاکره می کنیم. جناب امیرعبداللهیان همتای ایرانی من، به این موضوع بسیار حساس است و در حیطه اختیارات خود همواره برای رفع هر گونه موارد ناخوشایند در روابط جمهوری آذربایجان و ایران گام بر می‌دارد، این مهم را چندین بار مشاهده کرده‌ام. ما یک گفت‌وگوی مستقیم و فشرده با وی داریم.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان افرود: من می‌خواهم بر یک چیز تأکید کنم که حفظ و توسعه روابط یک فرآیند نسبتاً پیچیده است. خراب کردن چیزی آسان‌تر از احیای آن است. طرف آذربایجانی تمام اقدامات لازم را برای ادامه روند مثبت که تا به حال در روابط دو کشور وجود داشت، انجام خواهد داد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی