پایگاه خبری توانا

شبکه سی ان ان گزارش داد که به دنبال غیرفعال شدن یک هزار و ۳۰۰ ماهواره استارلینک در اوکراین، مقامات این کشور نگران از دست دادن خدمات اینترنت هستند.

به گزارش  پایگاه خبری توانا  ، سی ان ان به نقل از دو منبع آگاه نوشت، غیرفعال شدن ماهواره های استارلینک در اوکراین از ۲۴ اکتبر آغاز و به یک مشکل بزرگ برای ارتش اوکراین تبدیل شده است.

به نوشته سی ان ان، دلیل اصلی قطع پایانه های ماهواره استارلینک کمبود بودجه است زیرا شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک برای آنلاین نگه داشتن هر ماهواره ماهانه ۲۵۰۰ دلار از ارتش اوکراین دریافت می کرد که باعث شد هزینه کل این ماهواره ها تا سپتامبر به ۲۰ میلیون دلار برسد.

به گفته منابع سی ان ان، از آنجا که ارتش اوکراین در ماه های اخیر توانایی شارژ مالی را نداشته در نتیجه ماهواره های استارلینک خاموش و غیرفعال شده اند.

ماهواره های استارلینک سرویس اینترنتی که توسط اسپیس ایکس ایلان ماسک اداره می‌شود، برای حفظ ارتباطات ارتش اوکراین در طول جنگ با روسیه بسیار مهم بوده است، زیرا نیروهای روسی بسیاری از شبکه‌های اینترنتی اوکراین را نابود کرده‌اند.

ارتش اوکراین در مدت جنگ از استارلینک برای برقراری ارتباط با نیروهای خود و هماهنگ کردن تلاش های دفاعی خود در سراسر کشور استفاده کرده است. این سرویس همچنین به غیرنظامیان این امکان را می دهد که آنلاین بمانند و با دنیای خارج در ارتباط باشند./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی