پایگاه خبری توانا

عضو اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: بازار مسکن به جای وارد شدن در بازار بورس تشنه تولید و عرضه است که با اجرایی شدن ۴میلیون واحد مسکونی به سمت رونق هدایت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری توانا، عبدالله اوتادی گفت: مقرر شده بود که دولت طرح در سال یک میلیون واحد مسکونی را برای متقاضیان و اقشار ضعیف جامعه تامین کند که امیدوار هستیم.به مرحله اجرایی و عملیاتی شدن  برسد.این در حالی است که با اجرای طرح فروش متری مسکن در بازار سرمایه که اخیرا مجدد مطرح شده باید برنامه ریزی مناسبی در حوزه مسکن برای کنترل و یا تقویت آن داشته باشد.

به گفته عضو هیئت مدیره اتحادیه مشاوران املاک کشور  آیابا وارد شدن بازار مسکن به بازار بورس اجاره بها در این بازار کاهش خواهد یافت؟ خیر چراکه این بازار تنها برای سوده دهی و یا زیان دهی مصرف کنندگان خواهد بود و هیچ تاثیری در تولید و یا عرضه مسکن نخواهد گذاشت بنابراین دولت باید در این بخش تنها به فکر تامین و تولید مسکن در شهرهای مختلف باشد.

اومی گوید: باید دولت از ظرفیت های بخش خصوصی در این بخش استفاده کند چراکه اگر در این بازار دولت تنها باشد با افزایش قیمت مصالح ساختمانی شاهد کاهش تولید و در نتیجه افزایش قیمت مسکن خواهیم بود بنابراین در حال حاضر شاهد تقویت نقش بخش خصوصی برای رونق این بازار در حال حاضر هستیم که خوشبختانه هم تاکنون توانسته‌ دراین حوزه موفق باشد./باشگاه خبرنگاران جوان

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی