پایگاه خبری توانا

درپی پیروزی اردوگاه راست افراطی به ریاست “بنیامین نتانیاهو” رئیس حزب لیکود در انتخابات کنِسِت (پارلمان) رژیم صهیونیستی، منابع خبری صهیونیستی از آغاز جنگ سران تل آویو برای تقسیم غنایم انتخاباتی در این رژیم خبر دادند.

به گزارش  پایگاه خبری توانا  ،به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت، بنیامین نتانیاهو رئیس حزب لیکود از تمام روسای احزاب اردوگاه راست افراطی خواست تا در نشست های امروز (یکشنبه) در قدس اشغالی شرکت و درخصوص امور مربوط به تشکیل کابینه آتی رژیم صهیونیستی بحث و تبادل نظر کنند.

درخواست نتانیاهو از روسای احزاب اردوگاه راست قبل از مکلف شدنش برای تشکیل کابینه از سوی “اسحاق هرتزوگ” رئیس رژیم صهیونیستی انجام شد.

برپایه این گزارش، به نظر می رسد که گفت وگو ها بین حزب لیکود و دیگر احزاب اردوگاه راست آسان نباشد زیرا به “طور مخفی و علنی” رقابت ها بر سر تصاحب کرسی های وزارتی بین آن ها بالا گرفته است.

اردوگاه راست افراطی متشکل از حزب «لیکود» به ریاست بنیامین نتانیاهو و احزاب دینی صهیونیستی و حریدی شامل ائتلاف “صهونیسم دینی – عوتسما یهودیت”، حزب “شاس” و حزب “یهودیت تورات”  ۶۴ کرسی را در انتخابات سه شنبه گذشته پارلمان رژیم صهیونیستی به دست آورد و انتظار می رود که نتانیاهو به عنوان رئیس این اردوگاه بزودی ششمین کابینه خود را تشکیل دهد.

انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی سه شنبه هفته گذشته برگزار شد که در آن اردوگاه سیاسی تحت رهبری نتنانیاهو با کسب ۶۴ کرسی بر اردوگاه رقیب خود متشکل از ائتلاف  «یائیر لاپید» نخست وزیر پیشبرد امور و «بنی گانتز» وزیر جنگ کنونی رژیم صهیونیستی پیروز شد. ائتلاف لاپید و گانتر در این انتخابات ۵۱ کرسی را کسب کرد./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی