پایگاه خبری توانا

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی خطاب به مسئولان اجرایی کشور در نوبت دوم جلسه علنی امروز را قرائت کرد.

به گزارش پایگاه خبری توانا، سیدمحسن دهنوی در نوبت دوم جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی که با توجه به دستورات متعدد کاری مجلس در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود، تذکرات کتبی نمایندگان مجلس خطاب به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

عباس گلرو نماینده سمنان به وزیر آموزش و پرورش: لزوم انتصاب مدیران آموزش و پرورش با رعایت قانون، عدالت و انصاف.

مهدی عسگری نماینده کرج به وزیر آموزش و پرورش: ضرورت برنامه ریزی فوری در جهت ریشه یابی، اصلاح زمینه ها و تامین سرمایه عاطفی و فکری و برون ریزی هیجانات نسل جدید.

جبار کوچکی نژاد نماینده رشت به وزیر میراث فرهنگی: ضرورت توجه به موزه میراث روستایی، به وزیر ورزش مبنی بر ضرورت استفاده از ظرفیت ورزش های بومی و محلی و لزوم تکمیل طرح های عمرانی، به وزیر دادگستری مبنی بر افزایش توجه به تنظیم بازار و کنترل قیمت های توسط سازمان تعزیرات حکومتی، به وزیر آموزش مبنی بر ضرورت توجه به فعالیت های پرورشی در مدارس، به وزیر راه مبنی بر ضرورت رسیدگی به راه های غیر استاندارد و حادثه خیز استان گیلان.

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر به وزیر راه: لزوم تسریع در انجام عملیات تعریض و بهسازی محور حبیب آباد- اصفهان.

محمدرضا احمدی نماینده رشت به رئیس جمهور: ضرورت افزایش توجه به مدیریت و عملکرد کمیته امداد امام خمینی، به وزیر راه مبنی بر لزوم پیگیری آزادراه رودبار- رشت و ضرورت رسیدگی به وضعیت راه های مواصلاتی شهرستان های رشت و خمام، به رئیس جمهور و وزیر کشور مبنی بر لزوم تسریع در بهسازی محل پسماند سراوان، تصفیه خانه شیرابه و ارتقای عملیات کود آلی و تعیین تکلیف محل لندفیل جدید، به رئیس جمهور و وزیر نیرو درباره لزوم اقدام جدی برای رفع مشکل فاضلاب کشور، به وزیر آموزش مبنی بر ضرورت رسیدگی به مشکلات متعدد وزارتخانه و نارضایتی نمایندگان مجلس از عملکرد آموزش و پرورش و لزوم بهره گیری از افراد توانمند و شایسته در انتصابات وزارتخانه.

مهدی عسگری نماینده کرج به وزرای دادگستری و راه: لزوم حل مشکلات مالکان زمین های قولنامه ای در پی حکم دیوان عدالت اداری، به وزرای صمت و فرهنگ مبنی بر ضرورت رسیدگی و ساماندهی فوری و جدی به وضعیت صنعت پوشاک و مدلینگ بر اساس الگوی پوشش ایرانی- اسلامی، به وزیر راه مبنی بر لزوم تصمیم گیری در خصوص بافت های فرسوده و بلاتکلیف حاشیه ریل راه آهن در محدود گرمدره و حاشیه کلانشهر کرج، به وزیر کشور مبنی بر لزوم انجام اقدامات لازم در خصوص ارتقای سیاسی شهرهای حوزه انتخابیه به شهرستان، به وزیر ارتباطات مبنی بر ضرورت تسریع در حل مشکل آنتن دهی و اینترنت روستای شهرستان کرج.

بهزاد علیزاده نماینده دهلران به رئیس جمهور: لزوم بازنگری در حذف تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای ساخت مسکن در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، به رئیس جمهور مبنی بر ضرورت تمدید تسهیلات کشاورزی که سررسید آن سال ۱۴۰۱ می باشد، به وزیر آموزش مبنی بر لزوم تسریع در پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته سال ۱۴۰۰.

مهدی شریفیان نماینده تهران به وزیر نفت: لزوم تسریع در صدور کارت سوخت هوشمند.

محمدرضا دشتی اردکانی نماینده اردکان به وزیر بهداشت: لزوم رسیدگی به کمبود دارو به خصوص شربت های آنتی بیوتیک در این شهرستان، به وزیر اقتصاد مبنی بر لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات زیارت اربعین به زوار.

علی اکبر علیزاده برمی نماینده دامغان به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم تمدید تسهیلات کشاورزی که سررسید آن سال ۱۴۰۱ می باشد، به وزیر امور اقتصادی مبنی بر ضرورت تسریع در رسیدگی به وضعیت نابسامان بازار بورس اوراق بهادار، به وزیر صمت مبنی بر لزوم استفاده از طرح های متنوع و فاخر ایرانی- اسلامی روی دفاتر دانش آموزان.

سیدمحمد مولوی نماینده آبادان به وزیر امور اقتصادی: ضرورت اهتمام و جدیت سازمان منطقه آزاد اروند در زمینه برگزاری شوراهای مختلف حاکمیتی مطابق قوانین، آیین نامه ها و مقررات مربوط، به وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر ضرورت نظارت جدی و دقیق بر عملیات لایروبی اسکله والفجر اروندکنار.

محمدحسن آصفری نماینده اراک به وزیر ارتباطات: لزوم بازنگری در دریافت آبونمان تلفن ثابت توسط شرکت مخابرات.

احسان ارکانی نماینده نیشابور به وزیر کشور: لزوم تفکیک و ابلاغ سهم شهرستان های نیشابور، فیروزه و زبرخان از ۱۵ میلیارد تومان تکمیل کلانتری های شهرستان های استان خراسان رضوی.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی