پایگاه خبری توانا

دونالد ترامپ گفت، در صورت عدم پیروزی جمهوری‌خواهان در انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا، نابودی آمریکا را پیش‌بینی می‌کند.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ،به نقل از ای‌بی‌سی نیوز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا روز شنبه در جمع انبوهی از هوادارانش در غرب ایالت پنسیلوانیا همچنان که آمریکا را “کشوری رو به زوال” توصیف می‌کرد، گفت: «اگر می‌خواهید نابودی آمریکا را متوقف کنید و رویای آمریکایی را نجات دهید، روز سه‌شنبه در انتخابات میان‌دوره‌ای این کشور باید به جمهوری‌خواهان رای دهید.»

وی تاکید کرد: «من به همه شما قول می‌دهم در آینده‌ای بسیار بسیار نزدیک خوشحال خواهید شد البته اول از همه باید در انتخابات ۸ نوامبر یک پیروزی تاریخی را رقم بزنیم.»

دونالد ترامپ با اشاره به شکست‌های دولت گفت که تردید دارد کشور بتواند در دو سال باقی مانده از دوره ریاست جمهوری جو بایدن  سر پا بماند. او گفت: این کشور – من نمی دانم که آیا قرار است تا دو سال دیگر زنده بماند، بنابراین شما باید بیرون بروید و به نامزد جمهوریخواه رای دهید.

ترامپ با اشاره به تضعیف جایگاه واشنگتن در جهان تاکید کرد که ایالات متحده “هیچ وقت به این بدی که الان هست” نبوده است. “هیچ وقت در این موقعیت نبوده است. هیچ جا به ما احترام نمی گذارند… شگفت انگیز است که همدیگر را دوست داریم. ما اوقات خوبی را سپری می کنیم و با این حال اوضاع بسیار منفی است. هیچ چیز خوبی برای گفتن در مورد آنچه در در حال رخ دادن است، وجود ندارد.

۳۵ کرسی از ۱۰۰ کرسی سنای ایالات متحده و تمامی ۴۳۵ کرسی مجلس نمایندگان، علاوه بر مناصب ایالتی و محلی، امسال برای انتخابات در نظر گرفته شده اند. دموکرات‌ها در حال حاضر با هشت کرسی مجلس نمایندگان را کنترل می‌کنند، در حالی که سنا  ۵۰ به ۵۰ تقسیم می‌شود .

این اظهارات ترامپ در حالی مطرح می‌شود که نظرسنجی‌ها از ظهور مجدد «موج قرمز» حکایت دارد که احتمالا منجر به از دست رفتن اکثریت ضعیف دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان و احتمال بازپس گیری سنا توسط جمهوری‌خواهان خواهد شد.

پیشتر جو بایدن به همراه باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا کارزاری را در راستای انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا در فیلادلفیا راه‌اندازی کردند که طی آن اوباما گفت: «قهر و ناراحتی راه چاره نیست. روز سه‌شنبه همه با هم بیایید تا اطمینان حاصل کنیم که کشور به ۵۰ سال قبل بازنخواهد گشت.»

هم‌زمان با اینکه رای‌دهندگان نسبت به رهبری جو بایدن به دلیل تورم فزاینده و نگرانی‌های مربوط به جرائم در کشور ابراز خشم و ناامیدی می‌ورزند، دموکرات‌ها به‌شدت نگران اکثریت ضعیف خود در مجلس نمایندگان و سنا هستند. همچنین، تاریخ نشان می‌دهد دموکرات‌ها به عنوان حزبی در قدرت طی انتخابات میان‌دوره‌ای متحمل زیان‌های قابل‌توجهی خواهند شد./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی