پایگاه خبری توانا

امیر موسوی مدیر مرکز مطالعات استراتژیک و روابط بین الملل یکشنبه شب در گفت وگو با شبکه المیادین لبنان گفت که وقایع اخیر در ایران به ویژه حادثه تروریستی شیراز، انتقام داعش و حامیانش از ایران است.

به گزارش  پایگاه خبری توانا  ، از المیادین، موسوی با اشاره به اغتشاشات در ایران گفت: طرح این اغتشاشات از مدت‌ها قبل آماده شده بود و فوت «مهسا امینی» تنها بهانه‌ای برای اجرای آن بود.

وی افزود: سرویس‌های امنیتی اطلاعاتی ایران از این طرح اطلاع داشتند و در مرحله نخست به باندهای مخفی اجازه دادند که خودشان را نشان دهند.

مدیر مرکز مطالعات استراتژیک و روابط بین الملل در ادامه به نقش کردستان عراق در این اغتشاشات پرداخت و گفت: اظهارات مسعود بارزانی در آغاز اغتشاشات ایران برای حمایت از این طرح بود.

موسوی افزود: اربیل مرکز سرویس‌های اطلاعاتی برای اجرای طرح‌ها علیه ایران بوده است و مقامات اربیل خواستار تشکیل کردستان بزرگ هستند و به همین دلیل با حمایت موساد، قصد دارند کردهای ایران و سوریه را شرکت دهند.

وی تأکید کرد که هدف از ضربه زدن به ایران، تزلزل در موضع مذاکره کنندگان ایران بود اما این مساله رخ نداد. منطق ایران در مذاکرات درست و مبتنی بر قطعنامه‌های شورای امنیت است.

مدیر مرکز مطالعات استراتژیک و روابط بین الملل همچنین گفت: اگر توافقی بر سر برنامه هسته‌ای حاصل نشود، تهران به پیشرفت این برنامه تا مرحله‌ای ادامه خواهد داد که غرب نمی‌تواند تصور کند. ایران به سایر طرف‌ها درباره تضمین های مورد نظرش پیام داده است./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی