پایگاه خبری توانا

 از سال 1399 تاکنون ثباتی در ریاست سازمان بورس دیده نمی‌شود به‌طوری که از آن سال تا به الآن ۴ نفر سکاندار آن شدند و هرکدام هم با استعفا کنار رفتند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری توانا،براساس اعلام مدیر روابط عمومی سازمان بورس، در پی استعفای کتبی عشقی از ریاست سازمان بورس، امروز در شورایعالی بورس بررسی می‌شود. طبق آخرین اخبار منتشر شده سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد با طرح استعفای مجید عشقی از ریاست سازمان بورس در جلسه امروز شورایعالی بورس موافقت کرده است.

در این میان برخی از موارد از جمله مخالفت با برخی پیشنهادهای سازمان بورس برای گنجاندن در لایحه بودجه سال آینده مبنی بر حمایت از بازار از جمله دلایل استعفای عشقی اعلام شده است. یک کارشناس بازار سرمایه واکنش شاخص بعد از استعفای این رئیس سازمان را واکاوی کرد.

کاویان عبداللهی، کارشناس بازار سرمایه درگفتگو با خبرنگار توانا گفت: در حال حاضر بازار تحت تأثیر این خبر قرار گرفته است به‌طوری که در بازار امروز با افزایش تقاضا مواجه هستیم.

او ادامه داد: باتوجه به اینکه هنوز سکاندار بعدی سازمان به‌طور قطعی مشخص نشده نمی‌توان اظهار نظر دقیقی درمورد آینده بازار کرد اما به‌نظر می‌رسد تغییراتی در عملکرد صندوق تثبیت صورت گیرد .

وی تصریح داشت: ضمن آنکه اگر رئیس جدید سازمان قدرت چانه زنی قوی داشته باشد و بتواند با بانک مرکزی و وزارت صمت مذاکره کند احتمالا بازار در روزهای آینده شرایط بهتری را تجربه کند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی