پایگاه خبری توانا

 در چند هفته اخیر شایعات و خبر‌هایی مبنی بر استعفای مجید عشقی از ریاست سازمان بورس مطرح شده بود که هر بار این خبر تکذیب شد اما امروز خبر استعفای عشقی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری توانا، این طور به نظر می‌رسد این بار مجید عشقی به صورت کتبی استعفای خود را تقدیم کرده و قرار است رییس جدید در نخستین جلسه شورای عالی بورس معرفی شود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که قرار بود امروز در جلسه شورای عالی بورس تصمیمات مهمی درباره سکاندار جدید بورس گرفته شود.

در این رابطه خبرنگار توانا با مسعود وطن خواه کارشناس بورس مصاحبه ای داشت که در ادامه می خوانید.

وطنخواه در رابطه با وضعیت بازار سرمایه و دلیل استعفای مدیرعامل این بازار گفت: با توجه به اینکه مدیر عامل فرابورس نیز چندی پیش برکنار شد استعفای عشقی می تواند به نوعی خروج ابرومندانه وی از سازمان تلقی شود؛ چرا که عملکرد ضعیف وی در بورس منجر به نارضایتی سهامداران و کارشناسان و نماینگان مجلس شده بود.

وی گفت: همچنین مخالفت با برخی پیشنهاد‌های سازمان بورس برای گنجاندن در لایحه بودجه سال آینده مبنی بر حمایت از بازار نیز می تواند دلیل دیگری برای این اتفاق باشد.

وطنخواه ادامه داد: عشقی  پیش از این مدیر عامل بورس کالا بود و حال در صورتی که با استعفای وی موافقت شود سوال این است که این بار مدیر عامل از بدنه کدام سازمان خواهد بود.

این کارشناس همچنین گفت: با توجه لزوم ارتباط بیشتر بانک مرکزی و بورس احتمال دارد اینبار مدیر عامل سازمان بورس از بانک مرکزی انتخاب شود.

به گزارش توانا؛ مجید عشقی متولد ۱۳۵۸ دانش آموخته مدیریت دانشگاه امام صادق است و دانش آموخته دکترای مالی از دانشگاه پیام نور تهران است. وی در ۲۱ مهر ۱۴۰۰ به عنوان سیزدهمین رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار معرفی شد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی