پایگاه خبری توانا

در حالی که از ابتدای سال دولت برنامه ریزی بسیار زیادی برای جام جهانی به ویژه برای بنادر جنوبی و نزدیک به قطر انجام  داده بود اما بررسی ها صورت گرفته حاکی از آن است که ایران در این بخش بسیاری از فرصت های خود را در حوزه گردشگری و دریایی از دست داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری توانا،جام جهانی در کشور قطر آغازشد، اما به نظر می‌رسد که کشور ایران نتوانست از این فرصت استفاده کند و بسیاری از فرصت های که در این بخش فراهم شده بود به صورت کامل برای شهرهای جنوبی ایران از جمله کیش ، قشم که پیش از دولت برای آن‌ها برنامه ریزی کرده بود از دست رفت.

براساس این گزارش پیش از این قرار بود بسیاری از هتل های جزایر از جمله کیش و قشم در لیست هتل های کشور قطر قرار گیرد  امابه گفته علی اکبر عبدالملکی، رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران  وزارت نیرو به عنوان مسئول کمیسیون اقتصادی همکاری های مشترک ایران و قطر عملکرد بسیار ضعیفی داشته است. قطر سامانه‌ای به نام هیاکارت طراحی کرده تا تماشاگران جام جهانی بتوانند از هتل‌های کشورهای همسایه قطر استفاده کنند؛ با کم‌کاری مسئولان، هیچ نامی از هتل‌های ایران در این سامانه نیست.

از سوی دیگر هم اعلام شده بود شناورهای گردشگری و کشتی های کروز را هم برای ترددهای یک روزه و دیدن بازی های جام جهانی در این بخش راه اندازی خواهد شد اما به نظر می رسد که ایران این فرصت را از دست داد و درحال حاضر به‌دلیل فراهم نبودن زیرساخت های کشور قطر برای پهلوگیری کشتی ها در حوزه دریایی هیچ امکانی برای جابه جایی مسافران و گردشگران  وجود ندارد.

براساس این گزارش در حوزه هوایی هم با وجود آنکه بیش از ۲۸۰ پرواز داخلی و خارجی فراهم شده بود اما به گفته حسام قربانعلی سخنگوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  هیچ استقبالی از فروش بلیت های پروازهای کیش به دوحه که به تازگی راه اندازی شده بود نشده و همچنان بلیت ها در سایت برای فروش وجود دارد.

او اظهار کرد: نرخ بلیت ها را هم در این بخش تعیین کرده ایم و بیش از ۱۵ میلیون تومان در نظر نگرفته ایم  و نرخ بلیت ها در این بخش بیش ۸ تا ۱۲ میلیون تومان در نظر گرفته شده اما طبق بررسی های صورت گرفته نرخ بلیت در این ایام چندان بالا نبوده است

براساس این گزارش در حوزه هوایی هم به گفته بسیاری از آژانس های هوایی و مسافرتی به دلیل آنکه استقبال چندانی از این بخش نشده است پکیج های جام جهانی را به صورت قسطی به مسافران فروخته شد تا شاید بخشی از سرمایه گذاری های که در این حوزه صورت گرفته بود باز گردد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی