پایگاه خبری توانا

محمد کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این اتفاق ها از قبل تا حدی پیش بینی می‌شد گفت:بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم برنامه داشتند، ولی به شکل دیگری می‌خواستند اجرا کنند نتوانستند.

به گزارش پایگاه خبری توانا، برنامه صبح بخیر ایران شبکه سوم سیما با حضورمحمد کوثری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به موضوع  حوادث اخیر پرداخت.

مجری: تحلیل شما خودتان از این اتفاقات اخیر چیست و چه اتفاقی افتاد؟
کوثری: این اتفاق از قبل تا حدی پیش بینی می‌شد، چون این‌ها بعد از روی کار آمدن دولت آقای رئیسی، دولت سیزدهم برنامه داشتند، ولی به شکل دیگری می‌خواستند اجرا کنند نتوانستند بخاطر این که ما عوامل هم خارجی و هم داخلی شان را شناسایی کردیم در اردیبهشت همین سال جاری، باید بگوییم این‌ها را دستگیر کردیم و مشخص هم بود. این شد که این‌ها یک مقدار قضایا را به تاخیر انداختند که مخصوصا زمان بازشدن مدارس و دانشگاه‌ها و این‌ها که یک تفاوتی با موارد حوادث قبل بوده و هست و آن هم یک حالت جنگ ترکیبی یا بگوییم که باصطلاح مانند صدر اسلام همه احزاب خبیث با خباثت شان جمع شدند و با پشتوانه استکبار جهانی، صهیونیستم بین المللی و ارتجاع منطقه مخصوصا عربستان که این‌ها بتوانند ما را فلج کنند، با شعار “زن، زندگی، آزادی” وارد شدند و در نهایت این را مستمسک قرار دادند، ولی دیدند که استقبالی از این موضوع نشد، چرا یک تعدادی بالاخره که سیاست را واقعا نمی‌دانند و بازی خوردند از حرف‌های این‌ها و مخصوصا فضای مجازی، اما به این مسئله که رسیدند دیدند که نشد آمدند مراحل‌های بعدی را، بحث بهم ریختن دانشگاه‌ها مخصوصا مدارس وهمین طور اصناف را رفتند تهدید کردند که باید ببندید و تعطیل کنید.
مردم دیدند که حالت، حالت خشنی است و دیدند که طلبه، نیروی انتظامی، بسیجی‌ها و حتی عزیزان سپاه را به شکلی دارند با آن‌ها برخورد می‌کنند که این‌ها برقرار کننده امنیت هستند، اینجا بود که مردم کنار کشیدند و حمایت اصلا نه تنها نشد بلکه خیلی ریزش هم پیدا کردند و در کنار این‌ها باز دیدند که نتوانستند به نتایجی که می‌خواهند برسند آن شکل کارشان را خشن‌تر نشان دادند. یعنی ترور. تروری که در مقابل مردم عادی مانند شاهچراغ، مانند ایذه و اصفهان .. این‌ها بالاخره … و از طرف دیگر باز تجزیه طلب‌ها، که می‌خواستند کشور‌های همجوار این کار‌ها انجام شود مخصوصا اقلیم کردستان. این که نیروی زمینی سپاه دارد الان این اقدامات بسیار قاطعی را انجام می‌دهد، چون ما در گذشته یعنی حول و حوش تقریبا ۲۵ سال، ۲۷ سال پیش قرارگاه حمزه با اقلیم کردستان توافقنامه دارد که به هیچ وجه نباید این گروه‌های ضد انقلاب ایرانی اعم از کموله، دموکرات، پژاک، حالا پژاک بعدا باصطلاح. اما کموله و دموکرات که از همان بدو پیروزی انقلاب اسلامی این‌ها باید بگوییم که می‌خواستند کاری کنند که خود مختاری برای خودشان داشته باشند؛ اینجا بود که نیروی زمینی سپاه وظیفه اش بود که باید محکم با این‌ها برخورد کند و آن توافقنامه را، چون آن‌ها عمل نکردند یعنی به هیچ وجه کموله و دموکرات و پژاک نباید مسلحانه در شمال غرب بخواهند بیایند آموزش بدهند، خودشان را سازماندهی کنند و آماده کنند که بیایند در شهر‌های ما ایجاد ناامنی کنند، آنهم مسلحانه. خوب ما می‌زنیم توی سرشان رودربایستی هم نداریم، جامعه جهانی باید جواب بدهد، که چرا به این‌ها اجازه می‌دهد؟ ما داریم مدرک داریم که کموله را آوردند، عبداله مهتدی را رئیس کموله چپ و راستشان را گفتند باید یکی باشید وگرنه کمک‌هایی که به شما می‌کنیم دیگر نمی‌کنیم و پول به شما نمی‌دهیم یعنی این‌ها را دارند یکی می‌کنند بر علیه ما.
خوب ما بنشینیم این جا و بگوییم که عیبی ندارد و بیایید بزنید؟ آن زمانی که اول انقلاب بود، این نبود که بنشینیم، چون وظیفه ما هست که باید امنیت برای مردم ایجاد کنیم، حالا بعضی‌ها رفتند عامل شدند، عامل سرسپرده شدند می‌خواهند سرشان در آخور آن‌ها باشد آن‌ها را ما یقه شان را می‌گیریم و آن‌هایی که فریب می‌خورند نه، از این رسانه باید توجیهشان بکنند، پدر و مادرانشان که فریب چه کسی را می‌خورید؟ عامل چه کسی می‌خواهید بشوید؟ به جای این که مملکت خودتان را تقویت کنید و خودتان روی پای خودتان باشید؟ چون این انقلاب توسط حضرت امام و دست خالی به پیروزی رسید، حضرت امام که سلاح نداشت، پول نداشت و امکانات نداشت، قدرتی پشت سرش نبود، خود مردم به صحنه آمدند، اگر مردم حمایت نمی‌کردند امام هم نمی‌توانست پیروز شود، حتی در رای دادن ۲/۹۸ درصد آمدند رای دادند، زمانی که خود مردم می‌خواهند، خود مردم هم باید ..
محمدحسین: و لذا بسیج از بطن مردم هست، نیروی انتظامی از بطن مردم هست و ارتش از بطن مردم است و وابسته به بیگانه نیست، سپاه از بطن مردم است و لذا برقراری امنیت یکی از مسائل بسیار مهم است. این‌ها بحث تجزیه طلبی را به صورت خیلی جدی هم از شمال غرب هم می‌خواستند حتی فشار بگذارند در کشور‌های شمالی ما، که مسیر ترانزیت ما را ببندند ما آنجا هم حاضر شدیم به ایشان گفتیم، چون یک توطئه‌ای بین آذربایجان و ترکیه و عربستان و اسرائیل بوده این‌ها، خوب این‌ها را باید بگویند متاسفانه می‌آیند خیلی … نه خیر باید صریح گفته شود. در جنوب شرق این‌ها برنامه داشتند، که عوامل خودشان را در اصل داعشی را در آنجا آنچنان تقویت کنند که بلای جان کشور ایران شود. این‌ها را باید بفهمند جوان‌های ما، جوان‌های ما اگر متوجه شوند که چقدر ما در این مدت با این که تحریم بودیم با این که تحت فشار بودیم، نمی‌گذارند نفت مان را یا این که تولیداتمان را صادر کنیم، که درآمد ما بالا برود که بتواند برای رفاه مردم هزینه شود، اینجاست که دائم می‌خواهند حرف آن طرف را گوش کنند، بیایید این طرف را هم ببینید و بروید تحقیق کنید، عیبی ندارد اعتراض هم دارید بیایید حرفتان را بزنید، هیچ کسی نمی‌گوید چرا. می‌آیند حرف را می‌زنند و بعد می‌گویند نمی‌گذارند حرف بزنیم.
از طرف دیگر این بحث این است که شما نگاه کنید واضح‌تر از همین، این خبیث همه جانبه جان بولتون مشاور شورای امنیت آمریکا، رئیس جمهور سابق که باید بگوییم که فقط انسان قمارباز؛ این می‌گوید که ما سلاح می‌دهیم، این سازمان‌های بین المللی کجا هستند که می‌گویند صلح و فلان، این‌ها کجا هستند بیایند رسیدگی کنند، دادگاهی کنند این‌هایی را که دارند سلاح می‌فرستند که بیاید در داخل که مردم بیگناه را بخواهد به خاک و خون بکشاند.
مجری: خیلی هم از ابتدای اغتشاشات تا حالا که خبر‌ها را نگاه می‌کردم خیلی کم شده است بالغ بر چند هزار فقط سلاح کشف شده از این‌ها
کوثری: خیلی بیش از این‌هایی که هست که بعضی چیزهایش را هم نمی‌شود فعلا گفت که باید به سرنخ‌های اصلی آن برسند. من می‌خواهم بگویم که به لطف خدا بدون این که ما بخواهیم با سلاح در داخل، با همت خود مردم باید بگوییم که این آرامش تا حدی ایجاد شده است.
مجری: نیرو‌های نظامی و انتظامی ما که از سلاح جنگی استفاده نکردند؟
کوثری: به هیچ وجه، آن‌ها همین را می‌خواهند، آن‌ها می‌خواهند که ما را به جان هم بیاندازند، این را باید جوان‌های ما بفهمند، بدانند و مطلع باشند که ما که سلاح داریم، تجهیزات داریم، اما بکار نمی‌گیریم. پس چیزی که هست، ما باید یک وحدت یکپارچه به قول معروف همدل داشته باشیم و این که آن‌ها می‌خواهند کشور ما را تجزیه کنند و می‌خواهند تقسیم کنند، پس اینجا هست که ما که در دفاع که کم نمی‌آوریم، آن زمان که در هشت سال دفاع مقدس چیزی نداشتیم والله آن زمان ما سلاح هم نداشتیم دست بچه‌های رزمنده خودمان بدهیم، می‌رفتیم غنیمت می‌گرفتیم و استفاده می‌کردند، حالا که ما الان استفاده نمی‌کنیم بخاطر این که این‌ها فرزندان خود این مرز و بوم هستند، اما آن کسانی که رفتند آموزش دیدند لیدر این‌ها شدند یقه شان را می‌گیریم و اصلا هم گذشت نمی‌کنیم و می‌سپاریم دست قوه قضائیه، قوه قضائیه باید سریع‌تر از این عمل می‌کند نه این که خارج از چارچوب شرع و قانون، نه، در چارچوب شرع و قانون. اما سریعتر نتیجه اش را مردم ببینند و آثارش را برای آن‌ها بگذارد بدانند که شوخی نداریم. منافقین آمدند در سال ۶۰ که ما هم تازه در جنگ بودیم و هم عقبه را باید حفاظت می‌کردیم طوری که در جنگ می‌رفتی خیالت خیلی راحت‌تر از عقبه بود، واقعا این طور بود یعنی آنجا دشمن را دقیقا می‌دانستی، اما این جا منافقین در کنار شما هستند ما کوتاه نیامدیم، چون در دفاع کردن ما هیچ زمانی به کشوری تهاجم نخواهیم کرد، در دکترین نظامی جمهوری اسلامی هست، اما در دفاع کردن واجب بر هر انسان است می‌خواهد مسلمان یا غیرمسلمان باشد، حتی هیچ تفکری هم نداشته باشید واجب است و باید از بدن خودش حفاظت کند، باید از مردمش حفاظت کند اگر مسئولیت گرفته است پس چیزی که هست این مسئله که بیایند و بخواهند خیال کنند که می‌توانند به یک .. بله شاید یک مقدار مردم را نگران کنند، یک مقدار مردم بالاخره با نگرانی بخواهند این چند روزه را و این چند ماه را طی کنند، اما قطعا بدانند که کسانی هستند که هنوز کنارند و هنوز به صحنه نیامدند و این‌ها همان‌هایی هستند که در دفاع مقدس تا آخرین لحظه در مقابل تمام دنیا ایستادند، تنها کشوری که با ما بود سوریه بود و سوریه، از اول تا آخر بخاطر آقای حافظ اسد پدر آقای بشار اسد، و الا ما تنها بودیم ایستادیم و مرزهایمان را حفظ کردیم و یک وجب از خاک کشورمان را نگذاشتیم جدا شود.
محمدحسین: حالا الان ۴ تا آدم شاخ شکسته آمدند و فکر می‌کنند بیایند کاری انجام دهند که یک قسمت ایران را بگیرند و بگویند اینجا منطقه ممنوعه است، گردن یکی یکی شان را می‌زنیم، اصلا هم شوخی نداریم، آن‌هایی که سلاح دست می‌گیرند، اما آن‌هایی که فریب خوردند حتما باید با آن‌ها صحبت شود و توجیه شوند، دقیقا بدانند که بالاخره به ضرر خودشان است، مملکت برای این هاست، شما نگاه کنید حضرت امام آمدند یازده سال رهبر بودند، تنها جایی که رفتند فقط و فقط حضرت عبدالعظیم یک بار برای زیارت بوده است، برای خودشان چیزی نمی‌خواستند جز عزت وسربلندی ملت عزیز ایران، در رابطه با بحث حضرت اقا همین طور، الان ۳۳ سال است که ایشان رهبر است، یک سفر خارجی کردند؟ نه. چون نیازی نمی‌بیند خودش را خادم این ملت می‌داند در جهت پیاده کردن احکام الهی دارند گام بر می‌دارند در جهت پیشرفت کشور دارند گام برمی دارند، اما دشمن عصبانی است؛ چرا؟ چون هم تحقیر شده مخصوصا استکبار جهانی و صهیونیست بین المللی، از آن طرف هم امارات و عربستان … عصبانی هستند، چون پول را این همه خرج می‌کنند … خودشان گفتند هفت هزار میلیارد. یعنی هفت تریلیون دلار هزینه کردند و به کجا رسیدند؟ خدا روح حاج قاسم و ابوالمهندس را شاد کند رفتند جلوی این‌ها ایستادند، آنچنان به خاکشان کشیدند که دیگر جرات نمی‌کنند که به طرف ایران بیایند، این‌ها آمده بودند تا ۳۵ کیلومتری مرز ما و می‌خواستند داخل بیایند، با تدابیر خود مقام معظم رهبری بعنوان فرمانده معظم کل قوا، این شد که قضایا به لطف خدا حل شد و نگذاشتند این‌ها داخل بیایند.
امنیت مردم برای ما بسیار مهم است. برای مجلس هم بسیار مهم است. این نیست که اگر ما مثلا نماینده شدیم پس یک روزی اگر نیاز بود بر نگردید … نه ما بعنوان پاسدار انقلاب هستیم، نمایندگی بخاطر این که مردم لطف کردند که ما واقعا شرمنده مردم هستیم مخصوصا همه مردم ایران مخصوصا مردم تهران، که شرمنده مردمیم که اگر این روز‌ها آسیب‌هایی به ایشان می‌رسد بالاخره دشمن، دشمنی می‌کند؛ لذا این مسئله را باید ما توجه داشته باشیم که این قضایا همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند این‌ها ایران قوی را نمی‌خواهند و نمی‌توانند ببینند … چرا؟ دولت سیزدهم مخصوصا که آمد و بالاخره با ما شعار لاشرقیه و لا غربیه سر جایش است. اگر همین روسیه یک کم بخواهد فخر بفروشد به ما و بخواهد بزرگی برای ما بکند ما مانند آمریکا با آن‌ها برخورد می‌کنیم هیچ فرقی نمی‌کند، اما آمریکا سرعقل بیاید با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنیم ما با تنها کشوری که ارتباط برقرار نمی‌کنیم صهیونیست‌ها هستند، رژیم اشغالگر قدس. ولی اگر این‌ها سرعقل بیایند، بیایند و ما با هم ارتباط داریم با مردمش مگر ما مشکل داریم که بخواهیم. پس اینجاست که باید این مسئله را توجه کنند مخصوصا جوانان عزیزمان که واقعا باید این مسئله را کاری کنند که انشاالله ایران عزیز ما آنچنان پیشرفت کند که خودش بعنوان یک سمبل، بعنوان یک قدرت، بعنوان یک نمونه حتی در بعد اقتصاد خودمان باید فکر کنیم، همین طور که در ابعاد مخشتلف خودمان فکر کردیم وش به نتیجه رسیدیم و پیشرفت کردیم در این موضوع هم می‌توانیم. الان هم موضوع اقتصاد و فرهنگ است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی