پایگاه خبری توانا

یک عضو پارلمان اروپا با افشا کردن دروغگویی مقامات غربی درباره ناآرامی‌ها در ایران تاکید کرد که جنگ رسانه‌ای و حملات سران کشورها علیه این ایران شدید است.

به گزاش پایگاه خبری توانا، میک والاس نماینده جمهوری ایرلند در پارلمان اروپا در پیامی توئیتری بخش‌هایی از سخنان خود در جلسه اخیر پارلمان اروپا را به اشتراک گذاشت که در آن مقامات غربی، ازجمله نخست وزیر کانادا را به دروغ‌پراکنی درباره ناآرامی‌های اخیر در ایران متهم و به شدت از آن‌ها انتقاد می‌کند.

وی می‌گوید: هفته پیش تعدادی از اعضای پارلمان اروپا، اعضای سرویس خارجی اروپایی و حتی برخی رهبران جهان اطلاعات نادرستی درباره ایران مطرح کردند و مدعی شدند که دولت ایران تصمیم گرفته ۱۵ هزار معترض را به اعدام محکوم کند.وقتی که این دروغ برملا شد، نخست‌وزیر کانادا توئیت خود را حذف کرد اما هیچ عذرخواهی انجام نداد.

این مقام اروپایی با اشاره به دروغگویی غربی‌ها درباره واقعیات جاری در ایران می‌افزاید: (آنها می‌گویند)  تظاهرات مسالمت‌آمیزی (در ایران) در جریان است، ایرانی‌های بیشماری به‌طور ناعادلانه زندانی شده‌اند و باید آزاد شوند. تعداد بسیار زیادی هم در سرکوب خشونت‌آمیز کشته شده‌اند اما خشونت و قتل‌های بسیاری توسط برخی معترضان انجام شده، خسارت و آسیب‌های زیادی وارد شده، چیزی که در هیچ جا تحمل نمی‌شود.

وی همچنین می‌گوید: جان بولتون (مشاور سابق امنیت ملی آمریکا) نیز تائید کرد که مخالفان ایران به وسیله تسلیحاتی که از کردستان عراق وارد ایران می‌شود، مسلح شده‌اند. ایران هدف حمله قرار گرفته است. حملات رسانه‌ها شدید است. این کارزار بی‌ثبات سازی و پروپاگاندا، عملیات تغییر حکومت سوریه را یادآور می‌شود.

میک والاس ادامه می‌دهد: کسانی که از به اصطلاح انقلاب سوریه حمایت کردند، هیچ چیزی درباره ویرانی کنونی در سوریه، اینکه به‌طور غیرقانونی اشغال شده، تا حد مرگ تحریم شده، میلیون‌ها نفر از مردم آن آواره و صدها هزار تن نیز کشته شده‌اند، نمی‌گویند. آیا این چیزی است که شما برای ایران می‌خواهید؟

به گزارش توانا، از زمان شروع برخی ناآرامی‌ها در ایران برخی کشورهای غربی به تبعیت از آمریکا تلاش کرده‌اند به بهانه حمایت از حقوق‌ بشر و به‌ویژه حقوق زنان به دخالت در امور داخلی کشورمان بپردازند. مقامات آمریکا نیز بارها اذعان کرده‌اند که اکنون تمرکز آنها روی ناآرامی‌ها در ایران قرار دارد، نه مذاکرات هسته‌ای و واشنگتن کماکان به اعمال فشار و تحریم علیه جمهوری اسلامی ادامه می‌دهد.پاسخ مقامات ایرانی همواره به این اظهارات مداخلانه جویانه این بوده است که ایران قوی‌تر و استوارتر از آن بوده که با تحریم‌های ظالمانه و تهدیدات پوچ شما تسلیم شود. اکنون نیز سربلندتر از آن است که با مداخلات و اظهار شگفتی‌های سیاستمداری خسته از سال‌ها اقدام بی نتیجه علیه ایران، اراده‌اش متزلزل شود. نه اظهارات بایدن و نه مداخله جویی‌های آمریکا هرگز ما را متعجب نمی‌کند، زیرا مداخله، تجاوز و کشتار، ماهیت حقیقی نظام آمریکاست، اما، ما مردمان تاریخیم و در عمق تاریخ ریشه دوانده‌ایم. از کودتای آگوست ۱۹۵۳ (۲۸ مرداد ۱۳۳۲ خورشیدی) تا به امروز به خوبی سیاست‌های ضدایرانی دولت آمریکا در ذهن‌هایمان ثبت شده است. و البته تاریخ و نقطه نقطه دنیا شهادت می‌دهد که زخم جنایت و خشونت آمریکا بر تن دنیاست.  عادت شما ماهی گرفتن از آب‌های گل آلود است. اما یادتان باشد، اینجا ایران است؛ سرزمین مردان و زنان سرفراز. در خانه خویش، با هم گفت‌وگو می‌کنیم، با هم کار می‌کنیم، با هم برای ترمیم زخم‌های کوچک و بزرگ ایران خواهیم کوشید، با هم برای استقلال ایران خواهیم ایستاد و صدالبته شکست دیگری بر انبوه شکست‌هایتان افزوده خواهد شد.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی