پایگاه خبری توانا نیوز

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: همه خودروهای توقیفی قاچاقچیان مواد مخدر که در پارکینگ های استان قرار دارد تا پایان امسال تعیین تکلیف می شود.

به گزارش پایگاه خبری توانا،حیدر آسیابی پیش از ظهر امروز در جلسه کمیته شناسایی اموال شورای هماهنگی مبازره با موادمخدر استان که با حضور نماینده دادستان کل کشور در گرگان برگزار شد با اشاره به اینکه با مشارکت دستگاه های اطلاعاتی و انتظامی استان در پرونده های مربوط به موادمخدر، تمرکز بر شناسایی اموال قاچاقچیان بیشتر می شود، اظهار کرد: تنگ تر کردن عرصه بر سوداگران به عنوان اولویت ما در پرونده های موادمخدر در کنار ضربه به بنیان های مالی قاچاقچیان از طریق شناسایی اموال آنان در دستور کار است.

این مقام ارشد قوه قضاییه در گلستان خطاب به قضات رسیدگی کننده به پرونده های قاچاق موادمخدر گفت: در این پرونده ها شناسایی قاچاقچیان یقه سفید که عوامل اصلی قاچاق هستند و شناسایی اموال آنان باید در اولویت قرار گیرد و به بهانه طولانی شدن زمان رسیدگی از این امر مهم غفلت نکنند.

آسیابی با اشاره به این که بسیاری از پرونده های طلاق و سرقتهای خرد و آسیب های اجتماعی ما ناشی از موادمخدر است تاکید کرد: مبارزه با موادمخدر زمانی موفق و اثرگذار خواهد بود که به منافع مالی ناشی از قاچاق مواد افیونی ضربه وارد شود.

نادعلی اُمّی مدیر کل پیگیری مبارزه با موادمخدر دادستانی کل کشور هم در این جلسه از تغییر قانون در راستای هدف گرفتن بنیان های مالی قاچاقچیان موادمخدر خبر داد و گفت: این قانون برای قاضی پرونده امکان ضبط راحت تر اموال قاچاقچیان موادمخدر را فراهم می کند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی