پایگاه خبری توانا نیوز

مدیرعامل شرکت مترو تهران با اشاره به بازدید صبح امروز رئیس جمهور از مترو پرند ابراز امیدواری کرد که تزریق ۲۱۰ میلیارد تومان بودجه نقدی امسال این خط در مصوبات سفر استانی لحاظ شود.

به گزارش پایگاه خبری توانا ،محسن هرمزی با اشاره به بازدید صبح امروز – پنجشنبه- رئیس جمهور از روند احداث متروی پرند، با بیان اینکه کل بودجه ساخت مترو پرند باید توسط دولت تامین شود گفت: در بودجه امسال ۲۱۰ میلیارد تومان بودجه نقدی برای ساخت مترو پرند در نظر گرفته بودند و مابقی نیز قرار بود از طریق تهاتر املاک انجام شود که این مساله در حال انجام است.

وی با اشاره به درخواست‌های مترو از رئیس جمهور در بازدید امروز گفت: درخواست کردیم تزریق بودجه ۲۱۰ میلیارد تومانی مترو پرند را که هنوز پرداخت نشده، جزو مصوبات سفر استانی در نظر بگیرند. همچنین از رئیس‌جمهور درخواست کردیم که وزارت نیرو دو فیدر ۷.۵ مگاواتی برای برق این خط درنظر بگیرند که رئیس جمهور، وزیر نیرو را خواست و همانجا به وی دستور داد که این مهم کارسازی شود.

مدیر عامل شرکت مترو تهران با بیان این‌که برای تکمیل مترو پرند به ۲۲۰۰ میلیارد تومان بودجه احتیاج داریم که اگر ۱۱۰۰ میلیارد تومان امسال تامین شود، پیشرفت بزرگی در کار صورت می‌گیرد تصریح کرد: همچنین درخواست شد که واگذاری زمین از طریق شرکت عمران پرند به مترو یک دفعه باشد تا پیمانکار مترو بتواند نسبت به کارسازی آن برای پیشرفت پروژه مترو اقدام کند.

بر اساس برنامه‌ریزی اولیه، خط متروی پرند که احداث آن از اواخر دهه ۸۰ آغاز شد، از ایستگاه شاهد در خط یک مترو منشعب شده و با طی مسیر ۵۰ کیلومتری با پنج ایستگاه به شهر پرند می‌رسد. ۳۰ کیلومتر اول خط متروی پرند با ایستگاه‌های شهر آفتاب و فرودگاه امام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسیده است، اما ۲۰ کیلومتر پایانی که شاه بیت خط متروی پرند است، به سرانجام نرسیده است که رئیس جمهور امروز در جریان بازدید از این پروژه مسئولان را مکلف کرد تا به فوریت بخش باقیمانده این پروژه را تکمیل کنند تا مردم این شهرستان از آن بهره‌مند شوند./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی