پایگاه خبری توانا نیوز

سعید شیخ، وکیل دادگستری به پیگیری‌های رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز از زندان آزاد شد. او بازداشتی تجمع غیرقانونی وکلا در ۲۰ مهر بود.

به گزارش توانا، ندا شمس، وکیل دادگستری از آزادی سعید شیخ، یکی از سه وکیل بازداشتی مرتبط با حوادث اخیر خبر داد. شمس در صفحه اختصاصی خود نوشت: “با پیگیری‌های دکتر حسن صفادوست، رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، مقدمات آزادی وکیل سعید شیخ فراهم شد.”

گفتنی است؛ تعدادی محدودی از وکلای دادگستری بیستم مهرماه مقابل ساختمان کانون وکلای دادگستری مرکز در میدان آرژانتین تجمع غیرقانونی کرده بودند. این تجمع در پی فراخوان جعلی از سوی فردی در خارج از کشور صورت گرفت که کانون وکلای دادگستری مرکز در همان روز اعلام کرد؛ این تجمع را به رسمیت نمی‌شناسد و نسبت به برگزاری آن هشدار داد.

یک مسئول در روز تجمع غیرقانونی جمع محدود و اندک‌شمار وکلا در 20 مهر به تسنیم گفته بود؛ وکلای کانون، فراخوان تحریک‌آمیز و دروغین دعوت وکلا به تجمع در مقابل کانون وکلای مرکز در روز چهارشنبه [20 مهر] را به رسمیت نمی‌شناسند.

ظاهراً شخص منتشرکننده این فراخوان جعلی چند سال قبل در کانون وکلای مرکز سمت‌هایی داشته که با روی کار آمدن دوره قبلی هیئت مدیره، از سمت‌های خود استعفا داده و در خارج از کشور به سر می‌برد.

به هر حال در این تجمع سه وکیل از جمله سعید شیخ بازداشت و به زندان منتقل شدند که هم‌اکنون هر سه آنها آزاد شده‌اند. دو وکیل دیگر هم به ترتیب در روزهای 29 مهرماه و 3 آبان‌ماه با قرار وثیقه آزاد شدند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی