پایگاه خبری توانا نیوز

سازمان زندان‌ها اعلام کرد: در تمام زندان‌های کشور، مراقبت از زندانیان زن توسط کارکنان خانم انجام می‌شود و نحوه نگهداری از زندانیان زن مورد رصد و مراقبت است.

به گزارش توانا، رسانه‌های معاند به‌شهادت افرادی که صحت سخنان آنان زیرسؤال است، مدتی است بر موضوع تعرض به بازداشتی‌ها و زندانیان زن مانور خبری و رسانه‌ای ایجاد می‌کنند. حجم این اخبار به‌دور از واقعیت تا آن‌جایی است که بخش بسیار محدودی از افکار عمومی را تحت تأثیر قرار داده و عده‌ای را نسبت به شرایط نگهداری این گروه از زندانیان بدگمان کرده است.

اخیراً مولوی عبدالحمید، امام جمعه مسجد مکی زاهدان هم با انتشار یک توئیت از قوه قضائیه خواست به موضوع تعرض جنسی به زندانیان زن به‌قصد تحقیر، سرکوب و اعتراف اجباری رسیدگی و مجرمان را محاکمه کند.

اما روابط عمومی سازمان زندان‌ها طی اطلاعیه‌ای تأکید کرد: علاوه بر اینکه مراقبت از زندانیان زن حاضر در زندان‌های کل کشور توسط کارکنان خانم صورت می‌گیرد، نحوه نگهداری این افراد نیز به‌صورت شبانه‌روزی مورد نظارت قرار دارد.

در این اطلاعیه آمده است: ساختار مدیریت زندان زنان از ابتدای ورود زندانیان به‌گونه‌ای طراحی شده است که تمامی اقدامات اعم از نگهداری، اعزام به مراجع قضائی و درمانی توسط کارکنان خانم صورت می‌پذیرد.

اطلاعیه روابط عمومی سازمان زندان‌ها در ادامه به شرایط نگهداری زندانیان خانم اشاره و تأکید می‌کند: محل نگهداری زنان زندانی در زندان‌های کشور از جهت زیستی، کیفیت نگهداری، اقدامات تأمینی و تربیتی از وضعیت مناسب برخوردار بوده و همواره رعایت کرامت همه‌جانبه زنان زندانی و حقوق شهروندی آنان در ابعاد مختلف مورد توجه مسئولین سازمان زندان‌های کشور است.

در ادامه این اطلاعیه ضمن اشاره به دسترسی ناظرین قانونی به وضعیت زندان‌های کشور تصریح شده است: در عین حال واحدهای نظارتی سازمان زندان‌ها و نیز مراجع قضائی به‌طور پیوسته، نحوه نگهداری زنان زندانی را رصد کرده، به‌گونه‌ای که در طول شبانه‌روز با دوربین‌های مداربسته زیر نظر مراقبین و مسئولین زندان زنان مراتب دائماً مورد کنترل واقع می‌شود، ضمن آنکه به‌طور نوبه‌ای با اعزام افراد متخصص و بازرسین ویژه از سازمان زندان‌های کشور، زندان‌های زنان مورد بازرسی قرار گرفته به‌نحوی که تاکنون در مورد تعرض در زندان‌های زنان هیچ‌گونه گزارشی ثبت نشده است.

در پایان این اطلاعیه، تأکید شده است: این سازمان حق شکایت به دستگاه قضائی، از تمام کسانی را که مبادرت به انتشار اخبار کذب و دروغ می‌کنند برای خود محفوظ می‌داند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی