پایگاه خبری توانا نیوز

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: اجازه نخواهیم داد هیچ دانش‌آموزی در کشور به‌خاطر دغدغه مالی از تحصیل باز بماند.

به گزارش پایگاه خبری توانا ،نجفی، امروز(۱۷آذر) در نخستین جشنواره فرهنگی هنری دانش‌آموزان عشایری آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تسلیت ایام فاطمیه، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) الگوی عبودیت و بندگی بود، لذا باید دانش آموزان را با سیره زندگی ایشان آشنا کنیم.

نجفی تاکید کرد: با بهره‌گیری از سبک زندگی فاطمی می‌توانیم آینده سازان کشور را در مسیر تعلیم و تربیت صحیح قرار دهیم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به ورود معاون اول رئیس جمهور به حوزه جلوگیری از بازمانده از تحصیل شدن دانش آموزان، گفت:  نمی‌گذاریم هیچ دانش‌آموزی به خاطر مسائل مالی، بازمانده از تحصیل شود.

وی با بیان اینکه یک سامانه برای شناسایی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل سراسر کشور راه اندازی شده، گفت: می‌کوشیم بعد از شناسایی دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل از طریق این سامانه، دلیل بازماندن آنها از تحصیل را شناسایی کرده و به یاری خداوند تلاش خواهیم کرد مشکلات دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل را برای بازگشت به درس و مدرسه رفع کنیم.

نجفی در ادامه با اشاره به ظرفیت های بالای استان کرمانشاه در حوزه برخورداری  از معلمان ابتدایی، گفت: باید از این ظرفیت در جهت ارتقای آموزش دوره ابتدایی استفاده شود.

وی در ادامه اشاره ای هم به توانمندی ها و استعدادهای دانش‌آموزان عشایری داشت و گفت: باید در جهت شکوفایی استعدادهای این دانش‌آموزان برنامه‌ریزی جدی صورت بگیرد.

نجفی اشاره ای هم به ضرورت برخورداری مدارس مقطع ابتدایی از امکانات ورزشی مناسب داشت وقول پیگیری در زمینه تجهیز مدارس به امکانات ورزشی را داد.

در ادامه این نشست معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش پرورش از تعدادی از دانش‌آموزان خواست تا مشکلات و دغدغه های آموزشی مدارس خود را مطرح کنند.

نبود امکانات ورزشی و آزمایشگاهی، نبود فضای ساختمانی مناسب، نداشتن کتابخانه و… از جمله دغدغه‌های دانش‌آموزان مدارس عشایری استان کرمانشاه بود که در این مراسم از سوی دانش‌آموزان مطرح شد./ایسنا

 

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی