پایگاه خبری توانا نیوز

کرملین هشدار داد، شبه جزیره کریمه که در سال ۲۰۱۴ به خاک روسیه ملحق شد در خطر حملاتی از جانب اوکراین قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دیمتیری پسکوف، سخنگوی کرملین در گفتگو با خبرنگاران گفت: مطمئناً ریسک (حملات اوکراین به شبه جزیره کریمه) وجود دارد، چون طرف اوکراینی به سیاستش در سازماندهی حملات تروریستی ادامه می‌دهد. اما از طرف دیگر اطلاعاتی که ما دریافت کرده‌ایم نشان می‌دهد که تدابیر متقابل موثری اتخاذ شده‌اند.

ماه گذشته میلادی،‌ سرگئی آکسیونوف، فرماندار منصوب شده از سوی روسیه در شبه جزیره کریمه اعلام کرد، روسیه در حال تقویت تدابیر دفاعی در این شبه جزیره در پی وقوع برخی حملات علیه این منطقه است.

در جدیدترین تلاش صورت گرفته برای حمله علیه شبه جزیره کریمه، روسیه اعلام کرد، روز پنجشنبه یک پهپاد را بر فراز دریای سیاه در نزدیکی سواستوپل، بزرگترین شهر شبه جزیره کریمه که میزبان یک پایگاه نیروی دریایی روسیه است،‌ سرنگون کرده است.

چند روز پیش ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه برای نخستین بار از زمانی که پل مهم میان شبه جزیره کریمه و خاک روسیه هدف انفجار یک کامیون بمب گذاری شده قرار گرفت به بازدید از پروژه تعمیر آسیب‌های این حمله در این پل رفته و با خودرو طول این پل را رانندگی کرد.

پسکوف همچنین به انتخاب  ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین به عنوان شخصیت سال مجله آمریکایی “تایم” واکنش نشان داده و تاکید کرد، این اتفاق نشان دهنده وجود “گرایش‌های روس‌هراسانه در کشورهای غربی است.”

سخنگوی کرملین به صحبت رئیس‌جمهور اوکراین درباره اینکه سال آینده میلادی جنگ در این کشور به پایان می‌رسد هم اشاره کرد و گفت: زلنسکی می‌داند که اگر او بخواهد می‌توان به جنگ در اوکراین همین فردا پایان داد./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی