پایگاه خبری توانا نیوز

معاون استاندار تهران از «غیر حضوری» شدن مدارس در مقاطع ابتدایی و متوسطه برای روزهای شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ آذر ماه در تمامی شهرستان‌های استان تهران به جز فیروزکوه و دماوند خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ،عابد ملکی ، با اشاره به اینکه با توجه به آلودگی هوا در استان تهران کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران در استانداری تشکیل جلسه داد، در تشریح مصوبات کارگروه اضطرار آلودگی هوای تهران، گفت: جلسه اضطرار آلودگی هوا امروز جمعه با حضور اعضاء برگزار شد که با توجه به تشدید آلایندگی هوا مقرر شد شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ آذر ماه تمامی مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه شهرستان‌های استان تهران به جز شهرستانهای دماوند و فیروزکوه به صورت غیر حضوری فعالیت کنند.

وی افزود: مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها نیز در تمامی شهرستان‌های استان به جز دماوند و فیروزکوه تعطیل خواهد بود.

وی تاکید کرد: فعالیت‌های ورزشی نیز در این دو روز ممنوع خواهد بود و از شهروندان درخواست می‌کنیم از ترددهای غیر ضرور خودداری کرده و در صورت لزوم حتما از ماسک مناسب N۹۵ استفاده کنند.

به گفته ملکی، همچنین فروش طرح ترافیک در روزهای شنبه و یکشنبه متوقف است و فعالیت کارخانه‌های شن و ماسه نیز تا روز دوشنبه متوقف می‌شود.

همچنین بر اساس اعلام اداره کل اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، با توجه به استمرار آلودگی هوا در کلانشهر تهران و در راستای مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای استانداری تهران، تمامی مقاطع تحصیلی پایتخت در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۹ و بیستم آذرماه ۱۴۰۱ به صورت مجازی برگزار می شود؛ اما آموزش در این دو روز در همه مدارس فیروزکوه، دماوند و رودهن «حضوری» خواهد بود.

شایان ذکر است کلیه مهدهای کودک و مراکز پیش دبستانی تهران روزهای شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ آذرماه ۱۴۰۱ تعطیل خواهند بود.

همچنین احمد افضلی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری البرزامروز جمعه ۱۸ آذرماه در حاشیه بیست و سومین جلسه کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوای استان البرز اظهارکرد: با توجه به پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر افزایش غلظت آلاینده و تداوم آن طی روزهای آتی مقرر شد مهدهای کودک، پیش دبستانی تعطیل شده و کلیه مقاطع تحصیلی آموزش و پرورش نیز در روزهای شنبه و یکشنبه ۱۹ و ۲۰ آذر ماه در سطح استان به صورت غیرحضوری و کلاس‌های درس در بستر آموزشی شادبرگزار می شود

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی