پایگاه خبری توانا نیوز

کارکنان نیروی مرزی انگلیس در چندین فرودگاه بزرگ این کشور از جمله «هیترو» به مدت ۸ روز در آستانه تعطیلات کریسمس اعتصاب خواهند کرد.

به گزارش  پایگاه  خبری توانا ، به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه خدمات عمومی و تجاری انگلیس گفت، کارکنانی که توسط وزارت کشور انگلیس در کیوسک‌های بررسی پاسپورت استخدام شده‌اند، در فرودگاه‌های هیترو و گاتویک لندن و چند فرودگاه منطقه‌ای دیگر اعتصاب خواهند کرد.

مارک سرووتکا، دبیرکل این اتحادیه گفت، حدود دو تا سه هزار کارمند در این دوره از اعتصاب‌ها شرکت خواهند کرد.

با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات کریسمس در انگلیس، رابرت جنریک، وزیر مهاجرت انگلیس تصمیم اعتصاب را توجیه ناپذیر دانست و گفت: این کار برنامه هزاران خانواده و کسب و کار را به هم می‌زند.

او در بیانیه‌ای گفت: ما در حال همکاری با تمامی بنادر و فرودگاه‌های انگلیس هستیم و طرح‌هایی جدی داریم تا تاخیر پیش آمده در صورت آغاز اعتصاب را به حداقل برسانیم، با این حال مسافران باید آمادگی بروز اختلال در برنامه سفرهای خود را داشته باشند.

تحلیلگران حوزه حمل و نقل هوایی تخمین زدند که در فرودگاه‌های مذکور، از ۲۳ تا ۳۱ دسامبر که کارمندان قرار است اعتصاب کنند، حدود ۱۰ هزار پرواز انجام خواهد شد که ۲ میلیون مسافر را جابه‌جا خواهد کرد./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی