پایگاه خبری توانا نیوز

مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران از بهره برداری۱۵۰۰ هکتار کمربند سبز تهران در اسفندماه سال جاری خبر داد و گفت: تا پایان سال این ۲۱ باغ که عمدتا در مناطق کم برخوردار هستند تملک خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ،علی محمد مختاری ، در تشریح روند تکمیل کمربند سبز شهر تهران تصریح کرد: در ادامه تکمیل کمربند سبز پیرامونی شهر تهران در ۱۱ نقطه این شهر عمدتا در مناطق حاشیه‌ای همانند مناطق ۱، ۲، ۴، ۵، ۱۳، ۱۴، ۱۵، ۱۸، ۱۹، ۲۱ و ۲۲ ، احداث ۱۵۰۰ هکتار فضای سبز در تهران نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: در حال حاضر ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ نفر  روزانه در این پروژه مشغول به کار هستند و تا اسفندماه سال جاری این ۱۵۰۰ هکتار تکمیل خواهد شد.

مختاری ادامه داد: سعی شده در این پروژه از پوشش گیاهی مناسب و مقاوم به کم آبی و سازگار با شرایط اقلیمی شهر تهران استفاده شود.

مدیرعامل سازمان بوستانها و فضای سبز شهر تهران درباره تملک باغات در شهر تهران نیز گفت: تملک ۲۱ باغ در دستور کار قرار گرفته است و در حال حاضر در دست ارزیابی است. تا پایان سال این ۲۱ باغ که عمدتا در مناطق کم برخوردار هستند تملک خواهند شد./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی