پایگاه خبری توانا نیوز

شرکت توییتر اعلام کرده است که 1/5 میلیارد از حساب‌های کاربری غیر فعال در این پلتفرم به زودی حذف می‌شوند.

به گزارش  پایگاه خبری توانا، از زمانی که ایلان ماسک توییر را خریداری کرده تصمیمات بحث‌انگیز زیادی گرفته است. آخرین تصمیم او حذف 1/5 میلیارد کاربر غیرفعال توییتر است که در سال‌های پیش فعالیت می‌کردند.

مالک توییتر اکنون اعلام کرده است ۱٫۵ میلیارد حساب کاربری که طی سال‌های گذشته فعال نبوده‌اند در آینده‌ی نزدیک حذف خواهند شد. این شرکت اعلام کرده است همه داده‌های مربوط به این حساب‌ها نیز به‌طور کامل از پایگاه داده‌ی آن پاک می‌شوند.

ایلان ماسک، مدیرعامل توییتر می‌گوید ۱٫۵ میلیارد حساب کاربری این پلتفرم اجتماعی که از مدت‌ها قبل فعالیتی نداشته‌اند را غیرفعال خواهد کرد. این اقدام بخشی از تلاش‌های شرکت مذکور برای بهبود کیفیت محتوا و کاهش انتشار اطلاعات نادرست است. ثروتمندترین مرد جهان در توییتی نوشت که این شبکه‌ی اجتماعی به‌زودی با حذف ۱٫۵ میلیارد حساب کاربری غیرفعال، نام‌های زیادی را برای ثبت دردسترس کاربران جدید قرار خواهد داد.

ماسک اظهار کرد، توییتر رویکردی فعال‌تر برای شناسایی و حذف حساب‌های جعلی یا غیرفعال درپیش خواهد گرفت و این تصمیم‌گیری شامل حساب‌هایی می‌شود که به‌مدت درخورتوجهی فعالیتی نداشته‌اند یا هیچ پستی منتشر نکرده‌اند. درحال‌حاضر معیار دقیقی برای تشخیص حساب‌های غیرفعال اعلام نشده است.

به‌نوشته‌ی Gizmochina، حذف حساب‌های غیرفعال در توییتر، تأثیر زیادی روی پایگاه کاربران آن خواهد داشت، زیرا این شرکت درحال‌حاضر حدود ۳۳۰ میلیون کاربر فعال ماهانه دارد. هنوز مشخص نیست بسته‌شدن همه‌ی حساب‌های غیرفعال چقدر طول خواهد کشید. بسیاری از کاربران این شبکه‌ی اجتماعی حمایت خود را از این تصمیم جدید ابراز و استدلال کرده‌اند چنین اقدامی به بهبود کلی تجربه‌ی کاربری کمک خواهد کرد. بااین‌حال، برخی دیگر ابراز نگرانی کرده‌اند که این تصمیم می‌تواند منجر به ازدست دادن دسترسی بسیاری از کاربران فعال به حساب‌های آن‌ها شود.

ماسک در پاسخ به نگرانی‌های برخی کاربران درمورد حذف حساب‌های غیرفعال از توییتر اعلام کرد این شرکت اقداماتی را مدنظر قرار خواهد داد تا اطمینان حاصل شود هیچ کاربر فعالی تحت‌تأثیر غیرفعال‌سازی دسته‌جمعی قرار نگیرد. این اقدام می‌تواند شامل ارائه‌ی مهلتی به کاربران شود تا با ورود به اکانت خود از غیرفعال‌شدن آن جلوگیری کنند. به‌طور کلی این تصمیم برای غیرفعال‌سازی ۱٫۵ میلیارد حساب کاربری، اقدامی جسورانه توصیف می‌شود که به بهبود کیفیت محتوا و محاظت از کاربران دربرابر انتشار اطلاعات نادرست کمک خواهد کرد. باید دید تصمیم جدید توییتر در بلندمدت چه تأثیری روی پلتفرم اجتماعی مذکور و کاربران آن خواهد داشت./انتخاب

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی