پایگاه خبری توانا نیوز

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی با اشاره به اتصال واحد گاز نیروگاه فولاد بوتیا به شبکه برق کشور، گفت: ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور با اتصال این واحد به مرز 73 هزار مگاوات رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری توانا از وزارت نیرو، “محمد رمضانی” با بیان اینکه تاکنون 604 واحد تولید برق حرارتی در 134 نیروگاه کشور احداث شده است، افزود: با افتتاح پروژه نیروگاه بوتیا تعداد واحدهای حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی و صنایع بزرگ به 396 واحد و ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی تحت مالکیت بخش خصوصی از مرز ۴۹ هزار مگاوات عبور کرده است.

وی با تاکید بر اینکه ۶۸ درصد از مجموع ظرفیت تولید برق حرارتی در اختیار بخش خصوصی است، اضافه کرد: در حال حاضر ظرفیت نیروگاه‌های کشور اعم از حرارتی، برق‌آبی، تجدیدپذیر، دیزلی، مقیاس‌‌کوچک و اتمی به حدود 90 هزار مگاوات رسیده که ۸۱ درصد از این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های حرارتی است.

معاون توسعه طرح‌های شرکت برق حرارتی، افزود: هم‌اکنون واحدهای سیکل‌‌ترکیبی با ظرفیت ۳۴ هزار و 539 مگاوات، واحدهای گازی با ظرفیت 22 هزار و 558 مگاوات و نیروگاه‌های بخاری با ظرفیت ۱۵ هزار و ۸۲۹ مگاوات، نیروگاه‌های حرارتی کشور را تشکیل می‌دهند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی