پایگاه خبری توانا

تولید

وزیر صمت اظهار داشت: 400 مجموعه و شرکت درخواست واردات خودرو داشتند که در فرآیند غربال و ارزیابی‌ها 27 شرکت مجاز به واردات خودروهای خارجی شناخته شده و ثبت سفارش را انجام دادند.

، رضا فاطمی امین در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه وزارت صمت با بانک مرکزی برای تطبیق نقشه راه تجاری و ارزی کشور در جمع خبرنگاران درباره واردات خودروهای خارجی اظهار داشت: تمام هماهنگی‌ها با دستگاه‌های مختلف برای بحث واردات خودرو انجام شده و هفته آینده اولین خودروهای خارجی وارد کشور خواهند شد و در گمرکات مستقر و مسیر ترخیص را طی می‌کنند.

مبنی بر اینکه در اولین محموله چه تعداد خودرو وارد کشور خواهد شد تاکید کرد: تمام ثبت سفارش‌ها کامل شده و باید به این موضوع توجه شود که 4 سال مسیر واردات خودروهای خارجی متوقف بود و امروز با تعیین ضوابط اجرایی از جمله انتقال فناوری این مسیر باز شده و پرونده ممنوعیت خودروهای خارجی بسته شد. این که چه تعداد خودرو خارجی وارد می‌شود بستگی به اقدامات شرکت‌های مجاز برای واردات خودرو دارد.

وزیر صمت ادامه داد: 400 مجموعه و شرکت درخواست واردات خودرو داشتند که در فرآیند غربال و ارزیابی‌ها 27 شرکت مجاز به واردات خودروهای خارجی شناخته شده و ثبت سفارش را انجام دادند.

فاطمی امین درباره واردات خودروهای اقتصادی گفت: هرچند که اولویت وزارت صمت با واردات خودروهای اقتصادی است اما در مرحله اول زمان واردات برای ما حائز اهمیت است و فعلا بر روی قید اقتصادی بودن خودروهای خارجی تاکید نداریم و اقدامات برای واردات خودروهای کمتر از 20 هزار دلار شروع شده است./ایلنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی