پایگاه خبری توانا

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به کشور چین هشدار می‌دهیم که اگر بر سر مالکیت ایران بر جزایر سه گانه شبهه‌ای دارد ما هم بر سر مالکیت چین بر تایوان می‌توانیم شبهه داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، مهدی عسگری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس بیان کرد: از دستگاه دیپلماسی انتظار می‌رود برخورد جدی در خصوص مداخلات خارجی در امور ایران که از سوی کشورهای غربی و شرقی صورت می‌گیرد داشته باشد. در خصوص بیانیه شورای همکاری خلیج فارس که با حضور رئیس جمهور چین اعلام شده است.

وی در ادامه اظهار کرد: حاکمیت ایران بر جزایر سه گانه بر اساس اسناد تاریخی قطعی است اما در خصوص بحرین که این بیانیه را امضا کرده است بهتر است یادآور شویم که خود بحرین جزء خاک ایران بوده و در یک فرآیند غیر قانونی از ایران جدا شده است.

نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: وضعیت عربستان نیز مشخص است که مانند گاوی شیرده بین کشورهای شرقی و غربی بر سر استفاده از آن دعوا است و با این حرکت‌ها نمی‌تواند در منطقه جایگاهی پیدا کند. انتظار می‌رود در برابر تعرض همه جانبه‌ای که عربستان از طریق رسانه‌ها نسبت به افکار عمومی جامعه داشته است دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی ما اقدام متقابل را انجام دهد.

وی در پایان بیان کرد: به کشور چین نیز توصیه می‌کنم که بداند کشورهای وابسته به هیچ وجه قابل اعتماد نبوده و بهتر است بر اساس منافع دو کشور دیپلماسی اقتصادی را دنبال کند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی