پایگاه خبری توانا

رئیس مجلس نمایندگان مردم سوریه روابط کشورش با ایران را بسیار قوی و ریشه دار دانست و بر تبادل تجربیات پارلمانی با ایران و استفاده از این تجربیات تاکید کرد.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، رسانه‌های سوریه امروز (سه شنبه) از دیدار «علیرضا بیگدلی» معاون کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان با «حموده صباغ» رئیس مجلس نمایندگان مردم این کشور خبر دادند.

رئیس مجلس سوریه در این دیدار بر ضرورت توسعه روابط پارلمانی بین دو کشور و تبادل تجربیات بین آن‌ها تاکید کرد و افزود: تبادل تجربیات بین مجلس نمایندگان دو کشور موجب هماهنگی بیشتر جهت بهبود کار مشترک پارلمانی و یکپارچگی موضع مشترک دو کشور و حمایت از یکدیگر در مجامع و کنفرانس‌های بین المللی و منطقه‌ای می‌شود.

«علیرضا بیگدلی» معاون کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با تاکید بر اینکه روابط دو کشور از زیرساخت‌های قوی و مستحکمی برخوردار است، اظهار داشت که سفر وی به دمشق هماهنگی با نهادهای مختلف برای تسهیل در رفت و آمد و جا به جایی اتباع دو کشور را شامل می‌شود.

وی افزود: این امر می‌طلبد که مجلس دو کشور برای برداشتن گام‌های مشترک و بهره مندی از انرژی‌ها و توانمندی‌های یکدیگر برای استفاده بهتر در آینده تلاش کنند.

پیش از این نیز معاون کنسولی وزارت امور خارجه کشورمان در دیدارهای جداگانه با فیصل مقداد وزیر امور خارجه و ایمن سوسان معاون وی و وزرای آموزش عالی و آموزش و پرورش سوریه همچنین ایرانیان مقیم دمشق دیدار کرده بود.

بیگدلی برای گفت و گو با مقام های سوریه و پیشبرد امور کنسولی بین دو کشور روز یکشنبه در راس هیات دیپلماتیک وارد دمشق شد./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی