پایگاه خبری توانا

شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کرد: بیش از ۳۰ میلیون سهامدار، پنج هزار و ۲۵۳ میلیارد تومان سود سنواتی خود را از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) دریافت کرده اند.

به گزارش باشگاه خبری توانا، از شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از پرداخت مطالبات جامعه سهامداری ایران حاکی از آن است از ابتدای سال جاری تا پایان هفته نخست دی ماه، پنج هزار و ۲۵۳ میلیارد و ۶۰۷ میلیون تومان سود سنواتی ۲۶۸ ناشر که به ۳۰ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۷۶۴ سهامدار تعلق داشت با استفاده از سامانه سجام به حساب سرمایه گذاران واریز شد.

واریز ۵۳ هزار میلیارد تومان سود جاری برای ۴۹ میلیون سهامدار

اطلاعات واریز سود ناشران بازار سرمایه در بازه زمانی فوق نشان می دهد که پرداخت ۵۳ هزار و ۴۰۴ میلیارد و ۵۸۴ میلیون و ۸۷۲ هزار تومان سود جاری ۳۸۵ ناشر از طریق سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به حساب ۴۹ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۸۵۸ سهامدار انجام شده است.

سامانه سجام چیست؟

سجام یک سامانه زیر ساختی برای شناسایی مشتریان جهت ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی