پایگاه خبری توانا

عضو انجمن صنایع تولیدکنندگان سموم  گفت: عدم ارتباط موثر با کشورهای دنیا مانند دومینو تمام حلقه های زنجیره تامین تا مصرف نهاده های کشور را تحت تاثیر قرار داده و برقرار ارتباط مناسب و فعالیت مطلوب آنها را از بین می برد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری توانا، برای تأمین نیاز زنجیره تولید و عرضه مناسب محصولات به بازار داخل و خارج باید زمینه های تعامل با دنیا فراهم شود در غیر این صورت سرنوشت بخش تولید در خوشبینانه ترین حالت تعطیلی خواهد بود.

پرویز پیراسته رئیس هیات مدیره شرکت سم سازان در گفتگو با خبرنگار  توانا با اعلام این مطلب اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی، کود و سموم می تواند ظرفیت شرکت ها را به تمامی فعالان در این زمینه نشان دهد و به بازاریابی مناسب برای شرکتها کمک مطلوبی می کند.

وی افزود: با استفاده از فرصت برگزاری این نمایشگاه می توانیم در بازار داخلی توانایی های خود را برای کسب سهم بیشتر از بازار نشان دهیم.

این فعال افتصادی درباره وضعیت صادرات نهاده های کشاورزی از سوی  ایران تصریح کرد: به دلیل نداشتن ارتباط موثر با سایر کشورهای دنیا امکان صادرات در این زمینه را نداریم.

پیراسته خاطرنشان کرد: برخی شرکتها اقدام به تاسیس شرکت  در سایر کشورها کرده و از آن طریق می توانند کالای خود را به کشورهای هدف صادر کنند.

رئیس هیات مدیره شرکت سم سازان درباره شرایط تولید به توانا گفت: وضعیت تولید نیز همانند صادرات متاثر از میزان گسترده روابط ایران با سایر کشورها است.

وی افزود: محدود بودن روابط تجاری ما با سایر کشورهای دنیا موجب شده تا در تامین مواد اولیه، تامین ارز مورد نیاز برای خرید مواد اولیه و در نهایت تولید و صادرات کالا با چالش مواجه شویم.

پیراسته متذکر شد: کاهش سطح روابط تجاری ایران با سایر کشورهای دنیا همانند دومینو عمل کرده و باعث تخریب عملکرد در تمامی حلقه های زنجیره تامین تا مصرف کالا در صنف و صنعت ما شده است.

به گزارش توانا، این درحالی است که نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی 19 الی22 دی ماه 1401 در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور شرکت ها و انجمن های متخصص برگزار می شود./م.خ

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی