پایگاه خبری توانا

عضو انجمن صنایع تولیدکنندگان سموم گفت: برگزاری نمایشگاه های تخصصی بستری برای معرفی توانمندی و ظرفیت واحدهای تولیدی و اطلاع از دستاوردهای سایر رقبا است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری توانا همواره صادرات کالای غیر نفتی یکی از اهداف دولت ها برای توسعه اقتصاد است . از این رو حمایت از بخش تولید مهمترین مولفه برای ارتقای سطح مبادلات تجاری با سایر بازارها بوده و می باشد.

محمد حاجی مولانا مدیرعامل شرکت سحاب غنچه در گفتگو با توانا درباره برگزاری نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی، کود و سموم با اعلام این مطلب اظهار کرد: برگزاری نمایشگاههای تخصصی این بستر را فراهم می آورد تا از توانمندی سایر واحدهای تولیدی مطلع و از آنها ایده گرفته و در سالهای آتی با توسعه و تکمیل آن دستاوردها بتوانیم به محصولی تازه و یا با کیفیت تر دست پیدا کنیم.

حاجی مولانا افزود: نمایشگاه بستری است که رقابت را در میان فعالان اقتصادی ایجاد کرده و در نهایت منجر به بهبود وضعیت تولید و دستیابی به کالاهای با کیفیت تر می شود.

این فعال اقتصادی ادامه داد: نمایشگاهها همچنین برای توزیع کنندگان و مصرف کنندگان نیز فرصت مناسبی هستند تا آنها بتوانند به کالاهای با کیفیت تر و قیمت مناسب تر دست پیدا کرده و در بازاری رقابتی کالای مورد نیاز خود را تامین کنند.

مدیرعامل شرکت سحاب غنچه درباره وضعیت تولید نهاده های کشاورزی در ایران اظهار کرد: در حال حاضر به لحاظ دانش فنی در شرایط مناسبی هستیم.تا پیش از این تجار ایرانی در نمایشگاههای خارجی به دنبال تامین کالا از سایر کشورها بودند در حالیکه امروزه آنها در نمایشگاههای خارجی به دنبال خریدار برای کالاهای خود هستند.

حاجی مولانا تصریح کرد: باید تلاش شود تا تولیدکنندگان بتوانند به مواد اولیه با کیفیت و قیمت مناسب دست پیدا کرده و برای ارتقاء تولید نیز از سوی سیاست گذاران برنامه های بلند مدت و میان مدت تدوین شود.

این فعال اقتصادی درباره صادرات نهاده های کشاورزی از ایران به بازارهای هدف خاطرنشان کرد: متاسفانه برغم تولید محصولات با کیفیت امکان صادرات کالاهای خود را نداریم.

حاجی مولانا ادامه داد: با توجه به اینکه به بخشی از مواد اولیه مورد نیاز این صنعت سوبسید تعلق می گیرد بنابراین امکان صادرات کالا وجود ندارد به همین دلیل لازم است تا سوبسید از چرخه تولید نهاده های کشاورزی حذف شده و بدین ترتیب دسترسی تولیدکنندگان به بازارهای جهانی تسهیل شود.

مدیرعامل شرکت سحاب غنچه گفت: پرداخت تولید به مانعی در مسیر کسب و کار و صادرات تبدیل شده است بنابراین باید سوبسیدها حذف شده و به مصرف کنندگان تعلق بگیرد تا بدین ترتیب تولیدکنندگان بتوانند به بازارهای هدف دسترسی داشته و صادرات کالا داشته باشند.

این فعال اقتصادی افزود: همسایه های شمالی، شرقی و شمال شرقی کشور بازارهای مناسبی برای صادرات نهاده های کشاورزی هستند اما از آنجا که امکان صادرات برای تولیدکنندگان ایرانی مهیا نیست این بازارها در اختیار ترکیه که صاحب فناوری بالا در تولید نهاده های کشاورزی است، قرار گرفته است.

به گزارش توانا، این درحالی است که نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده های کشاورزی 19 الی22 دی ماه 1401 در نمایشگاه بین المللی تهران با حضور شرکت ها و انجمن های متخصص برگزار می شود./م.خ

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی