پایگاه خبری توانا

میزان آب موجود در سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ماه) تا ۱۰ دی‌ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته با کاهش یک درصدی همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، بر اساس اعلام دفتر اطلاعات و داده‌های آب کشور، حجم آب موجود در سدهای کشور نیز از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۰ دی ماه به رقم ۱۸.۵۱ میلیارد مترمکعب رسید. این رقم در سال گذشته ۱۸.۷۰ مترمکعب بوده که یک درصد کاهش دارد.

میزان کل ورودی آب به سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) تا ۱۰ دی ماه در حالی به رقم ۴.۸۴ میلیارد مترمکعب رسیده که این رقم در مدت مشابه پارسال ۵.۰۸ میلیارد مترمکعب بوده است که کاهش ۵ درصدی را نشان می‌دهد.

وضعیت خروجی آب از سدها هم به این‌گونه است که در این مدت ۵.۴۷ میلیارد مترمکعب آب از سدها خارج شده است.

سال آبی گذشته رقم خروج آب از سدها ۵.۶۸ میلیارد مترمکعب بود که در مقایسه با میزان خروجی امسال ۴ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

سدهای هرمزگان همچنان در وضعیت خوب

در این‌ بین وضعیت سدهای استان هرمزگان از بقیه سدهای کشور بهتر است، به‌گونه‌ای که سد استقلال با ۱۳۶ میلیون مترمکعب آب با رشد ۱۵۴ درصدی نسبت به پارسال همراه شده است. میزان پُرشدگی این سد اکنون ۵۷ درصد است.

سد شمیل و نیان هم با ۳۸ میلیون مترمکعب آب رشد ۱۵۶ درصدی نسبت به سال آبی پارسال دارد و میزان پرشدگی آن به ۳۹ درصد رسیده است.

درصد پرشدگی سدهای کشور هم که هفته گذشته ۳۸ درصد بود، بدون تغییر باقی ماند./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی