پایگاه خبری توانا

بنابر جدیدترین آمار جهانی کرونا، مجموع مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در دنیا تاکنون به ۶۶۵ میلیون و ۳۰۳ هزار و ۳۴۳ نفر رسیده و مرگ شش میلیون و ۶۹۸ هزار و ۱۶۶ بیمار نیز تایید شده است.

به گزارش پایگاه خبری توانا  ، براساس آمار رسمی ارائه شده در جدول جهانی “ورلداُمتر”، طی شبانه روز گذشته کرونا در جهان جان ۵۶۹ نفر را گرفته است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳۹ هزار و ۶۲۳ ابتلای جدید جهانی نیز به ثبت رسیده است.

آمارها در عین حال نشان می‌دهد که ژاپن با ثبت ۲۴۷ فوتی طی شبانه روز گذشته، بیشترین شمار مرگ‌های کووید را در جهان داشته است.

همچنین آمریکا با بیش از ۱۰۲ میلیون مبتلا و عبور از ۱.۱ میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۹ میلیون مبتلا تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای قاره سبز است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۹۳ هزار قربانی، همچنان بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در میان کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا ظهر امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان
۱ ایالات متحده ۱۰۲,۶۶۸,۹۵۲ ۱,۱۱۸,۳۷۶
۲ هند ۴۴,۶۷۹,۹۰۵ ۵۳۰,۷۰۷
۳ فرانسه ۳۹,۳۳۱,۰۲۲ ۱۶۱,۹۶۲
۴ آلمان ۳۷,۳۶۹,۸۶۵ ۱۶۱,۴۶۵
۵ برزیل ۳۶,۳۵۷,۱۰۱ ۶۹۳,۹۴۹
۶ ژاپن ۲۹,۳۷۵,۷۲۳ ۵۷,۷۲۱
۷ کره جنوبی ۲۹,۱۳۹,۵۳۵ ۳۲,۲۷۲
۸ ایتالیا ۲۵,۱۴۳,۷۰۵ ۱۸۴,۶۴۲
۹ انگلیس ۲۴,۱۳۵,۰۸۴ ۱۹۸,۹۳۷
۱۰ روسیه ۲۱,۸۰۳,۵۴۷ ۳۹۳,۷۶۲

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۶۱ هزار و ۲۱۳ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۶۸۸ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه هجدهم در جدول جهانی کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد /ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی