پایگاه خبری توانا

دبیرکل جنبش «الامه» لبنان در سخنانی به مناسبت سومین سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید حاج ابومهدی المهندس فرماندهان عملیات پیروزی تاکید کرد که راه شهید سلیمانی ادامه دارد و در این راه پیروزی‌هایی رقم می‌خورد.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ،از پایگاه خبری العهد، شیخ عبدالله جبری دبیرکل جنبش «الامه» لبنان در این باره اظهار داشت: سومین سالروز شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس درحالی فرا رسیده است که واشنگتن در ضعیف‌ترین وضعیت خود به سر می‌برد و این در حالی است که ایران و نیروهای مقاومت در نهایت شکوه و استواری هستند و آمادگی‌شان در حال افزایش است تا تأکید کنند راهی که این فرمانده شهید بنا کرد و شامل ایجاد توانمندی‌های بزرگ برای نیروهای مقاومت در همه عرصه های درگیری و تقابل می‌شود، همچنان پابرجاست و پیروزهایی را رقم می‌زند.

شیخ جبری همچنین تاکید کرد: ملت‌هایی که آرزوی آزادی و پیشرفت دارند، شایستگی‌های این سردار شهید را فراموش نخواهند کرد. وی با توانایی فراوان و پوشیدن رزم جامه و حضور در صفوف مقدم نبرد سرآمد بود و می‌دانست چگونه دارو و تجهیزات لازم و ضروری را به دست مجاهدانی برساند که تروریست‌های تکفیری و صهیونیست‌ها چه در سوریه و عراق و چه در فلسطین و غزه سعی در محاصره آنها داشتند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ملت های مستضعف و مشتاقان آزادی ملی و پیشرفت اجتماعی به سردار سلیمانی وفادار خواهند ماند و میراث و جهاد او چراغ راه خواهد بود.

حزب الله لبنان امروز دوشنبه به مناسبت سومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حاج ابومهدی المهندس معاون سابق سازمان الحشد الشعبی عراق آیین گرامیداشتی را با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در شهر صیدا در جنوب لبنان برگزار کرد.

در این مراسم که در سالن «شیخ عبدالامیر قبلان» شهر صیدا برگزار شد، شماری از شخصیت های سیاسی و حزبی، مسئولانی از گروه های مقاومت لبنان و فلسطین، علمای دینی، خانواده های شهدا و برخی فعالان اجتماعی نیز حضور داشتند.

به نوشته پایگاه خبری العهد، «شیخ نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان در این مراسم گفت: محور مقاومت که حاج قاسم سلیمانی آن را تاسیس و از آن حمایت کرد، امروز به یک ارتش میلیونی از مبارزان مقاومت تبدیل شده است؛ مبارزانی آموزش دیده و مجهز که آماده هستند تا پیروزی بزرگ را محقق کرده و دشمن صهیونیستی را شکست دهند.

مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس در دیگر شهرهای لبنان نیز برگزار خواهد شد.

۱۳ دی ماه ۱۳۹۸، پهپادهای آمریکایی کاروان حامل سهپبد حاج قاسم سلیمانی و حاج ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق را حین یک سفر رسمی و در خروجی فرودگاه بغداد مورد هدف تروریستی قرار داد و آنها را پس از عمری مجاهدت در مبارزه با تروریسم، به شهادت رساند./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی