پایگاه خبری توانا

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: در آذر امسال، سه هزار و ۵۹۳ واحد صنعتی و معدنی در استان پایش شدند که نتیجه آن توقف و پلمب ۷۶ واحد آلاینده و صدور ۱۷۸ اخطار رفع آلایندگی برای واحدهای متخلف بوده است.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، از اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا مزینانی روز دوشنبه از تشدید گشت و پایش شبانه‌روزی صنایع، معادن و واحدهای صنفی استان همزمان با پایداری و افزایش آلودگی هوا در تهران خبر داد.

وی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی انجام شده گشت و پایش‌های شبانه، در حوزه کل استان، از طریق ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها و ستاد اداره کل اجرا می‌شود، افزود: این پایش‌ها به‌طور ویژه از ابتدای آذر آغاز شده و اکنون در ۲۱ محور اصلی برقرار است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحدهای بزرگ مقیاس صنعتی استان به‌طور روزانه و مداوم رصد و پایش می‌شود، تصریح کرد: در آذر، ۲۷۵ مورد بازدید از واحدهای معدنی و تولید شن و ماسه و آسفالت هم که دارای بار آلایندگی هوا هستند، صورت گرفته و نکات و ملاحظات زیست محیطی به این واحدها تاکید شده است و در کنار این موضوع، فعالیت این واحدها در زمان اضطرار آلودگی هوا مطابق با مصوبات کارگروه مرتبط مورد رصد قرار گرفته است.

مزینانی با اشاره به اینکه در این مدت ۸۵ مورد نظارت و بازدید از عملکرد شهرک‌های صنعتی نیز انجام شده است، افزود: یکی دیگر از اقدامات انجام شده بازدید سرزده و نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی بوده که در ماه گذشته ۷۴ مورد بازدید از مراکز معاینه فنی مستقر در سطح استان انجام شده است.

وی، پسماند و ضایعات‌سوزی را یکی از مهمترین عوامل در افزایش آلودگی هوا عنوان کرد و افزود: ۱۴۸ مورد مقابله با پسماندسوزی و ضایعات‌سوزی در گشت و پایش‌های شبانه ماموران اجرایی در این مدت ثبت شده که نشان از ادامه‌دار بودن این معضل در سطح استان دارد./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی