پایگاه خبری توانا

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید سلیمانی از جمله چهره های چند وجهی هستند، گفت: شهید سلیمانی به عنوان یک چهره مبارز زمینه اقتدار سیاسی و گفتمان برتر در عرصه های بین المللی را برای جمهوری اسلامی ایران ایجاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری توانا، کیومرث سرمدی در گفت و گویی به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار سلیمانی در بیان شخصیت این شهید عنوان کرد: شهید سلیمانی از جمله چهره های چند وجهی هستند و نکته ای که باید به آن توجه کنیم این است که در دنیای امروز اگر قرار باشد در دفاع از ارزش ها و دفاع از تمامیت ارضی مملکت خودمان حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید در میدان و عمل حرف برای گفتن داشته باشیم.

وی در ادامه تصریح کرد: بنابراین، تا زمانی که ما در میدان مواجهه با دشمنان توان و اقتدار نداشته باشیم، در گفتمان، دیپلماسی و ارتباطات سیاسی نیز توفیق نخواهیم داشت.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: شهید سلیمانی به عنوان یک چهره مبارز در میدان جنگ و رو در رو شدن با دشمن به عنوان یک لیدر، زمینه اقتدار سیاسی و گفتمان برتر در عرصه های بین المللی را برای جمهوری اسلامی فراهم کرد.

سرمدی با بیان اینکه شهید سلیمانی هم به لحاظ نظامی و هم از نظر سیاسی یک چهره برجسته جهانی بود، اظهار کرد: دشمن در برخورد با این چهره دچار اشتباه محاسباتی شد. در واقع آمریکای جنایتکار و همه کسانی که دست اندرکار ترور این شهید بودند، راه را اشتباه آمدند و مشکلشان این بود که احساس کردند با حذف فیزیکی شهید سلیمانی تاثیر مثبت این بزرگوار در میدان و صحنه دیپلماسی کمرنگ می شود و از بین می رود.

وی در عین حال گفت: اما شهادت شهید سلیمانی تاثیر بیشتری در این مسائل داشت و در واقع شهادت ایشان در روسیاهی و شکست دشمن بسیار موثرتر از حیاتش بود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان یادآور شد: دیدیم که تاثیر این جنایت در عرصه بین الملل و در دیدگاه ملل مختلف و در بین مردم ایران آن تشییع جنازه عظیم بود، بنابراین تصورم این است که شهادت و خون این شهید بزرگوار بسیار موثرتر در روسیاهی دشمن بود.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی