پایگاه خبری توانا

باتوجه با تغییرات نرخ بیت کوین در یا سال اخیر و کاهش شدید قیمت آن، بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که درسال 2023 قیمت بیت کوین به بالاترین رقم خود در گذشته نزدیک می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری توانا، تغییر روند بیت کوین در سال گذشته باعث شده است تا ارزش این رمز ارز تا 75 درصد کاهش پیدا کند.

سال گذشته بیت‌کوین از بالاترین قیمت خود یعنی حدود ۷۰هزار دلار سقوط کرد، اما روند قیمت بیت‌کوین در سال جدید چگونه خواهد بود؟

زمانی که بیت‌کوین برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ به قیمت بالای تاریخ خود یعنی حدود ۲۰هزار دلار رسید، بلافاصله پس از آن حدود ۸۰ درصد سقوط کرد. پس از آن، حدود یک سال قیمت بیت‌کوین بین ۵۰۰۰ تا ۱۲ هزار دلار در نوسان بود سپس به یک روند صعودی قوی بازگشت.

اما بیت‌کوین همچنان روند نزولی خود را طی می‌کند، تا به امروز، این روند نزولی به حدود منفی ۷۷ درصد از قیمت بالاترین تاریخ خود رسیده است. تحلیلگران انتظار دارند قیمت بیت‌کوین بیشتر به سمت ۱۲ تا ۱۵ هزار کاهش یابد.

اگر فرض بالا درست باشد و بیت‌کوین به پایین‌ترین سطح حدود ۱۲ هزار برسد، ممکن است بیت‌کوین از آن سطح به قیمت بالاتر برگردد. با نگاهی به چگونگی بهبود بیت‌کوین در گذشته، درمی‌یابیم که قیمت بیت‌کوین از ۱۰هزار دلار به ۶۰ هزار دلار طی ۶ ماه افزایش یافته است. این فرض نشان می‌دهد که سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ باید روند نزولی را تایید کند. تا آن زمان، بیت‌کوین می‌تواند حداقل به ۷۰ درصد از اوج قیمت قبلی خود برسد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۸۰۶.۲۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۹۲ درصد بیشتر شده است. در حال حاضر ۳۹.۸۷ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۲۷ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارز‌های دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳.۴۵ میلیارد دلار است که ۳۰.۵۲ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۱.۷۰ میلیارد دلار است که ۷.۲۴ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۱.۰۴ میلیارد دلار است که ۸۹.۷۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارز‌های دیجیتال است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی