پایگاه خبری توانا

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دولت سیزدهم با اهداف بلندمدت خود توانسته در یک سال اخیر به موفقیت‌های بزرگی دست یابد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، از معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، انسیه خزعلی با اشاره به مهمترین اقدامات و دستاوردهای دولت در یکسال اخیر افزود: اگر دولت تنها برنامه‌های کوتاه مدت داشت یا مردم را با مسکن راضی نگه می‌داشت، نباید وارد ریل‌گذاری‌ها و اصلاحاتی از قبیل حذف ارز ترجیحی می‌شد، اما دست به اقداماتی زد که در بلند مدت به نفع مردم است.

وی اظهار داشت: در بخش بانوان ارتقاء ساختار اداری و شغلی بانوان، انتصاب بانوان در شوراهای عالی، حمایت از زنان سرپرست خانوار و صندوق ضمانت خاص آنان، بیمه مادران باردار و شیرده و بیمه زنان خانه‌دار و بسیاری از برنامه‌های دیگر و در دست اقدام را شاهد هستیم.

خزعلی افزود: برخی اقدامات دیگر که شامل تعداد زیادی از زنان می‌شود مانند اجرای تعرفه پرستاران پس از ۱۵ سال و رتبه‌بندی معلمان بعد از ۱۰ سال انجام شده است.

وی ادامه داد: اما در بخش عمومی حذف ارز ترجیحی به نفع مردم، فروش میلیونی نفت و خنثی‌سازی تحریم، حل بحران آب برخی استان‌ها مانند خوزستان و همدان، عضویت در پیمان شانگهای، مدیریت انرژی و جلوگیری از قطع برق که در سال‌های گذشته تجربه کردیم، رایگان کردن انرژی برای قشر ضعیف افزایش برای پرمصرف‌ها در جهت اجرای عدالت، کاهش ضریب جینی پس از سال‌ها، به صفر رساندن مرگ و میر کرونا و اهتمام به تکمیل پروژه ها و پرهیز از امور نمایشی از قبیل شروع پروژه جدید بدون پشتوانه و اعتبار از جمله دستاوردهای آیت‌الله رئیسی در این یکسال بوده است./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی