پایگاه خبری توانا نیوز

نایب رئیس شورای ملی زعفران از کاهش قیمت زعفران خبر داد و گفت: هم اکنون حداقل قیمت هرکیلو زعفران ۲۴ میلیون و حداکثر ۳۴ میلیون تومان است.

به گزارش پایگاه خبری توانا، غلامرضا میری گفت: هم اکنون قیمت هرکیلو زعفران دسته ۲۴ میلیون تومان و زعفران سوپر نگین۳۴ میلیون تومان است.

به گفته او، قیمت کنونی هرکیلو زعفران نسبت به قبل از فصل برداشت ۱۰ تا ۱۵ درصد کاهش یافته است.

میری با بیان اینکه صادرات زعفران تعریفی ندارد، گفت: تا زمانیکه موانع و مشکلات صادرات سد راه صادرکنندگان باشد، صادرات زعفران رونقی نخواهد داشت. درحالیکه با رفع موانع صادراتی، زعفران به نرخ واقعی خود در بازار می رسد.

نایب رئیس شورای ملی زعفران ادامه داد: هم اکنون نرخ تعرفه پایه گمرکی ۱۲۸۳ دلار است، درحالیکه صادرکنندگان ۸۰۰ دلار هر کیلو زعفران در بازارهای هدف عرضه می کنند که ۴۰۰ دلار مازاد و همچنین تفاوت ۱۲ هزارتومانی بازگشت ارز به سامانه نیما موجب شده تا صادرکنندگان حدود ۱۲ تا ۱۴ میلیون تومان برای صادرات هزینه پرداخت کنند که با این وجود تمایلی به صادرات ندارند.

میری گفت: با توجه به موانع سد راه صادرات، قاچاق زعفران رونق گرفته است و از طرفی تا زمانیکه موانع برطرف نشود، نمی توان پیش بینی دقیقی راجع به قیمت زعفران و آینده صادرات داشت./باشگاه خبرنگاران جوان

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی