پایگاه خبری توانا نیوز

مراسم بزرگداشت سردار حاج قاسم سلیمانی و یادبود شهدای مقاومت با حضور سفرای کشورهای سوریه و ونزوئلا و دیپلمات‌های مقیم و جمعی از صاحبنظران چینی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در پکن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، در این مراسم و نمایشگاه عکس دستاوردها و رشادت‌های شهید سلیمانی که در حاشیه آن برگزار شد با استقبال گسترده دیپلمات‌ها، اندیشمندان و صاحبنظران چینی و همچنین ایرانیان مقیم همراه بود.

سخنرانان این مراسم از جمله سفیر کشورمان، سفیر سوریه، وین روزنامه‌نگار چینی و دونگ رئیس بلوک توسعه فرهنگی دوران جدید پکن، همگی ترور شهید حاج قاسم سلیمانی را جنایت جنگی و نقض منشور ملل متحد عنوان کردند و شهید سلیمانی را نماد صلح، استقامت، ایستادگی در برابر استکبار جهانی و قهرمان مبارزه با تروریسم عنوان داشتند.

محمد کشاورززاده سفیر جمهوری اسلامی ایران در چین در سخنانی شهید سلیمانی را مبدع صلح و مبتکر طرح امنیت پایدار و مردمی دانست و گفت شهید سلیمانی با همراهان خود به مثابه یک سرباز متواضع رفتار می کرد.

وی خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی نشان داد که حتی در مباحث امنیتی باید نگاه مردم محور، انسانی و فرهنگی داشت.

همچنین، محمد حسنین خدام، سفیر جمهوری عربی سوریه در چین، شهید سلیمانی را فرمانده برجسته و باهوش عنوان کرد که در ذهن مردم سوریه جاودانه خواهد ماند.

همچنین وین روزنامه نگار چینی نیز با اشاره به ترور سپهبد سلیمانی در کشور ثالث توسط ایالات متحده آمریکا عنوان داشت این فقدان برای ملت ایران بسیار اندوهناک است و این زخم به سادگی التیام نخواهد یافت.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی