پایگاه خبری توانا نیوز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، گفت: امروز پنجشنبه به جز استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان در سایر مناطق کشور ابرناکی و بارش پیش بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری توانا ،صادق ضیاییانبا پیش بینی شرایط جوی ابرناکی و بارش برای تمام مناطق کشور به جز استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان طی امروز پنجشنبه ۱۵ دی، اظهار کرد: در جنوب کشور احتمال رگبار و رعد و برق و در مناطق سردسیر و مرتفع کشور بارش برف انتظار می رود.

به گفته وی، در چهارمحال و بختیاری، غرب فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان و بوشهر بارش شدت خواهد داشت.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، با بیان اینکه غرب و شمال خلیج فارس مواج و متلاطم است، درباره شرایط جوی کشور در روز جمعه ادامه داد: جمعه در جنوب استان های فارس، بوشهر و کرمان و در استان هرمزگان رگبار باران گاهی رعد و برق رخ می دهد. شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و متلاطم است و از مقدار بارندگی در سایر مناطق کاسته می شود، در ضمن با گذر امواج تراز میانی جو در برخی مناطق واقع در شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز مرکزی رگبار پراکنده باران و برف رخ می دهد.

بنا بر اعلام ضیاییان، شنبه علاوه بر اینکه در شرق هرمزگان، جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارندگی و وزش باد رخ می دهد؛ در جنوب آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه نیز بارش انتظار می رود و در اوایل شب با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر بارش در غرب سواحل دریای خزر آغاز می شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین این را هم گفت که یکشنبه گستره بارش در سواحل دریای خزر، شرق اردبیل، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی همراه با وزش باد شدید و کاهش دما پیش بینی می شود و دریای خزر مواج است.

وی با بیان اینکه یکشنبه در برخی مناطق واقع در شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی نیز رگبار برف پراکنده انتظار می رود، درباره شرایط جوی دوشنبه افزود: دوشنبه بارش در سواحل شمالی و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت و به تدریج با نفوذ سامانه بارشی به جنوب غرب کشور در مناطقی از غرب، جنوب غرب و جنوب کشور بارش باران و برف پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱۶ دی ) کمی ابری تا نیمه ابری و غبار رقیق، گاهی وزش باد ملایم با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد و روز  شنبه ( ۱۷ دی‌ ) صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا( ۱۵ و ۱۶ دی) بندرعباس با دمای ۲۳ و ۲۱ درجه سانتیگراد گرمترین و همدان با دمای ۶- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌های کشور هستند. /ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی