پایگاه خبری توانا نیوز

رئیس سازمان بسیج مستضعفان گفت: پیروزی مکتب شهید سلیمانی در جبهه مقاومت سرآغاز تحولاتی خواهد بود و در آینده نه چندان دور بزرگترین پیامد شکل گیری جبهه مقاومت و مکتب مقاومت ساقط شدن رژیم کودک کش صهیونیستی خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری توانا، سردارغلامرضا سلیمانی پیش از ظهر امروز 15 دی ماه در گردهمایی اصحاب علم، فرهنگ و هنر به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مصلای بزرگ امام علی (علیه السلام) کرمان اظهار کرد: سومین سالگرد شهادت سردار دلها در حالی برگزار می شود که ملت بزرگ ایران ذیل تمثال این شهید افتخارآفرین در گوشه و کنار کشور، پایبندی و دلبستگی خود را به انقلاب اسلامی و به رهبر معظم انقلاب و مکتب سلیمانی نشان دادند و باید در مقابل این ملت وفادار و فهیم، تعظیم کرد و قدرشناس بود و خدا را شاکریم که عضو کوچکی از این ملت بزرگ هستیم.

او با اشاره به افکارسنجی اخیر صدا و سیما در تهران و مراکز استان ها راجع به مکتب و شخصیت و محبوبیت شهید سلیمانی، عنوان کرد: در تشییع این شهدای عزیز ملت بزرگ ایران افتخار آفریدند و بی نظیرترین تشییع دهه های اخیر بوده است. شاید برخی ها تصور می کردند که با گذشت زمان، شور و علاقه مردم در داخل و خارج از کشور آرام آرام معمولی تر شود اما این افکار سنجی و اجتماعات و حضور مردم نشان داد که روند علاقه و عشق مردم به شهید سلیمانی و راه شهدا و مکتب شهید سلیمانی رو به تزاید است، حقیقتا به این امت اسلام باید افتخار کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به برگزاری برنامه ها و مراسمات در کشور ایران و عراق در ایام شهادت سردار سلیمانی، عنوان کرد: چند ماه قبل پلیس کشمیر هندوستان به یکی از تمثال های حاج قاسم تعرضی کرد و مردم کشمیر هند به خیابان آمدند، شرایط به گونه ای شد که پلیس کشمیر هند به مدت یک هفته خودروهای پلیس کشمیر هند با تمثال شهید سلیمانی تردد می کردند.

 

نظم جهانی جدیدی در حال شکل گیری است

وی در ادامه با تبیین رنسانس اظهار کرد: رنسانس باعث تحول بزرگ و شکل گیری مکاتب و نظریات متنوعی برای تمدن غرب شد و متاسفانه به دلیل آنکه بشرِ خالق رسانس خود را از هدایت الهی بی نیاز دید، بشر را در سایه سار مکاتب مادی به وضعیت کنونی غرب سوق داد.

او با اشاره به انتقال قدرت از غرب به شرق و جهان اسلام می گوید: امروز پس از 300 سال گرفتاری در چنگال غرب، یک دوره جدید در تاریخ بشریت در حال آغاز است و نظم نوین جهانی جدیدی در حال شکل گیری است و با پیروزی انقلاب اسلامی این دوره جدید آغاز شده است.

سلیمانی ادامه می دهد: با وجود گرفتاری هایی که نظام سلطه برای کشور ما مثل تجاوزهای دهه اول انقلاب اسلامی(هشت سال دفاع مقدس و دو سال کودتاها و جنگ های داخلی) و پس از آن تحریم های گسترده اقتصادی و شبیخون فرهنگی ایجاد کرد، اما با هدایت و مدیریت ولایت فقیه ایران به قدرت منطقه ای و قدرت برتر غرب آسیا تبدیل شد و با فداکاری شهدا قدرتی مبتنی بر فرهنگ عاشورا برای کشور ایجاد شد و خالق این مکتب دفاع مقدس، شهید سلیمانی و شهدای میهن اسلامی و کرمان بودند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان اظهار کرد: در گام دوم انقلاب، مکتب مقاومت شکل گرفت و مکتب شهید سلیمانی فقط مقابله در برابر داعش و انحلال این لشکر سیاه نبود بلکه کاشتن نهالی در جهان اسلام بود که براساس میوه های تازه رسیده آن مکتب، ما شاهد هلاکت فرماندهان و افراد ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی در درون سرزمین های اشغالی هستیم و این در حالی است که روزی آرزوی هر مسلمانی این بود بتوانیم یک سنگی در سرزمین های اشغالی بیندازیم؛ انقلابی که مردم فلسطین در سایه سار انقلاب اسلامی آغاز کردند انتفاضه سنگ بود اما امروز در کرانه باختری و سرزمین های اشغالی چه مشاهده می کنید؟ این محصول مکتب شهید سلیمانی است.

او با اشاره به وضعیت برخی از کشورهای مسلمان نشین ادامه می دهد: امروز اراده مردم لبنان در تعیین خط مرزی گازی مورد پذیرش اسرائیل قرار می گیرد و حقانیت راه و مرام مردم سوریه در مقابل متجاوزان که به دنبال فروپاشی دولت سوریه بودند، به اثبات رسیده است. ثبات در عراق و مسیر مردم سالاری در این کشور را ببینید چگونه است و این موفقیت جهان اسلام را نشان می دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان می افزاید: ارتش سعودی در مقابل مردم مظلوم یمن زانو زده اند و جنگ 33 روزه حزب الله لبنان براساس تدبر هوشمندانه و با مدیریت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و با فداکاری حزب الله لبنان سرآغاز تحولاتی شد که امروز بخشی از آن پیامدها را مشاهده می کنیم.

به اعتقاد او، پیروزی مکتب شهید سلیمانی در جبهه مقاومت سرآغاز تحولاتی خواهد بود و در آینده نه چندان دور بزرگترین پیامد شکل گیری جبهه مقاومت و مکتب مقاومت ساقط شدن رژیم کودک کش صهیونیستی خواهد بود.

سلیمانی با یادآوری فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص آینده رژیم صهیونیستی اظهار کرد: مسئولان و سران این رژیم جعلی خودشان بر زبان جاری کردند که آیا در دوره سوم حکومت یهودیان و صهیونیست ها از مرز 80 سالگی عبور خواهند کرد؟ براساس تحولات جهان اسلام و تحولات نظام سلطه و قدرت های غربی، رژیم صهیونیستی از دوره 80 سالگی عبور نخواهد کرد و این یکی از تحولات بزرگ خواهد بود.

او می افزاید: این غده سرطانی برای ایجاد تفرقه بین کشورهای اسلامی تشکیل شده است. تمدن اسلامی زمانی شکل می گیرد که ملت های مسلمان در کنار هم باشند و این رژیم مانع این مسئله است.

مکتب شهید سلیمانی مردم را گروه گروه نمی کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین می گوید: ملت بزرگ ایران ملت بابصیرت و فهیم در گام دوم انقلاب اسلامی برای عبور از این مسیر و پیچ تاریخی راهی را انتخاب کرده که عنوان آن مکتب شهید سلیمانی است و این مکتب مردم را دسته دسته و گروه گروه نمی کند بلکه مردم را به عنوان یک پیکر واحد و منسجم و مبنای اصلی حرکت قلمداد می کند.

او در ادامه تصریح کرد: رسانه های دشمن شرایط اشتباهی را به ما القاء نکنند، بدانید که شرایط انقلاب اسلامی، شرایط رو به جلو است و روندها را باید نگریست و براساس ادله اندیشمندان و پژوهشگران جهان اسلام و ایران، هیچ کدام از روندهای مکتب شهید سلیمانی در درون کشور و هیچ کدام از روندهای جبهه مقاومت در خارج از کشور در طول سالیان اخیر(بعد از شهادت سردار) نزولی نبوده و همه آن روندها افزایشی است و روندهای نظام سلطه کاهشی و در سرآشیبی است.

سلیمانی با یادآوری فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص اینکه شهید سلیمانی برای دشمنانش خطرناک‌تر از سردار سلیمانی است، در ادامه عنوان کرد: دشمنان براساس محاسبات غلط و از روی درماندگی در مقاطع مختلف تلاش می کنند که این ملت را متوقف کنند و در سه ماه گذشته سازمان های جاسوسی غربی، سیا و موساد برای ایجاد اختلال تلاش کردند تا ملت ایران را وادار به کرنش و تسلیم کنند اما حضور مردم در مناسبات اخیر همچون تشییع شهدای گمنام و در مراسم ایام فاطمیه و سالگرد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای همراه ایشان را مشاهده کردید.

او از پایمردی و ثبات قدم بانوان، دانشجویان، اندیشمندان و … سخن به میان آورد و اظهار کرد: این ملت تاریخ آینده بشریت را رقم زده و با همراهی ملت های مسلمان دروازه های صلح و آزادی را به روی بشریت خواهد گشود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان می گوید: سردار حاج قاسم سلیمانی برای آنکه این ملت امن و پایدار و در صلح، سعادت و آزادی زندگی کند، در مواجهه با دشمنان جهان اسلام به میدان رفت تا امنیت در جهان اسلام حکمفرما شود و ملت های مسلمان از گزند داعش و توطئه های صهیونیستی در امان باشد و در حقیقت او برای صلح و آزادی ملت های مسلمان و آزاده جهان جنگید.

او ادامه می دهد: شهید سلیمانی دارای مکتبی است که مدرسه درس آموز برای امت های مسلمان در جهان اسلام خواهد بود. کرسی های نظریه پردازی عناوین جذاب این مکتب را فهرست و هوشمندانه آن نظریات در بعد فرهنگی، هنری، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و … را عملیاتی کنند و بدانید که ملت ایران در آغاز راه قرار دارد و دشمن در انتهای مسیر خود است.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی