پایگاه خبری توانا نیوز

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت پانزدهم دی ماه سالگرد تشکیل گزینش بر نقش بی‌بدیل گزینش و گزینشگران در آموزش و پرورش تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، در متن پیام یوسف نوری آمده است: با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نظامی پیشرو و تحول خواه زمینه برای نیل به افق‌های توسعه پایدار مورد نظر در بیانیه گام دوم انقلاب با اتکا بر نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی به عنوان مهمترین ظرفیت امیدبخش کشور فراهم آمده است. بی‌تردید نهاد گزینش در بسترسازی برای این پیشرفت نقش پیشران دارد و ناگزیر به ارائه الگویی مطلوب از گزینش پویا و تأثیر گذار است.

در عصر حاضر نمی‌توان نقش حیاتی و سرنوشت ساز نیروی انسانی را در امر توسعه نادیده گرفت از این رو که حضرت امام خمینی(ره) با درکی عمیق و تیزبینانه در پانزدهم دی ماه سال ۱۳۶۱ با صدور پیام تاریخی بنیان تنقیح و تشکیل گزینش کشور را فراهم آوردند و چشم انداز آن را به خوبی ترسیم فرمودند.

در سیر تاریخی تشکیل و مدیریت این مجموعه از نظر کارکردی و ساختاری، شاهد تغییرات و تحولات زیادی بوده‌ایم و یکی از چالش‌های آن موضوع بهبود معیارها و به روزرسانی روش‌های گزینش نیروی انسانی متعهد و متخصص است که در ابلاغیه سیاست‌های کلی نظام اداری مورد تأکید جدی و حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و برنامه‌های دولت مردمی قرار گرفته است.

بی‌تردید نقش بی‌بدیل گزینش و گزینشگران آموزش و پرورش هم از منظر انتخاب معلمان و مربیان شایسته و هم از منظر تأثیر شگرف آن در تربیت فراگیر آینده سازان میهن اسلامی و نیز تأمین نیروی انسانی مورد نیاز سایر دستگاه‌ها شایان توجه مضاعف است.

ضمن تبریک و پاسداشت تشکیل گزینش که مقارن با ایام سالگرد شهادت سردار آسمانی شهید سلیمانی است مراتب تشکر و قدردانی وافر خود را از تمامی تلاشگران خوشنام و بی‌ادعای این عرصه به ویژه همکارانم در گزینش آموزش و پرورش ابراز می‌دارم و سلامت و سعادت و توفیق آنان را از درگاه احدیت مسألت می‌نمایم./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی