پایگاه خبری توانا نیوز

فرمانده سپاه قدس گفت: باید همچنان در نبرد واقعی مان محکم بایستیم و به اشکالاتی که داریم توجه کنیم و حواسمان باشد در جنگی که دارد ریشه آنها را می کند، نباید کوتاه بیاییم.

به گزارش پایگاه خبری توانا، سردار اسماعیل قاآنی عصر امروز ۱۵ دی ماه در یادواره سردار شهید حاج حسین پورجعفری در گلزار شهدای کرمان اظهار کرد: یاد برادر با صفای با اخلاص را در کنار فرمانده قهرمانش گرامی می داریم.

وی افزود: در دی ماه دو مناسبت مهم را داریم که مردم ما به آن عنایت جدی دارند، یکی ۹ دی روز بصیرت و میثاق با ولایت و دیگری ۱۳ دی سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی قهرمان جبهه مقاومت.

قاآنی بیان کرد: امسال این دو مناسبت بزرگ به دو مناسبت زیبای فاطمی معطر شد و فردا نیز روز فاطمه دیگری است(سالروز وفات حضرت ام البنین) که انصافا راه فاطمه زهرا سلام الله علیها را در کنار امیرمومنان ادامه داد و در کنار امام علی علی السلام ایستاد و همراهی کرد تا روزی که در کربلا مادری شد که چهار پسرش را در کنار سالار شهیدان تقدیم محضر ولایت و امامت نمود.

فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه این روزها روزهای بسیار بزرگی است و جمع شده ایم یاد همه شهدا را گرامی بداریم، تصریح کرد: این روزها از شهید حاج قاسم سلیمانی حرف زیاد بیان شده و درخصوص این شهید عالی مقام بیش از این جا دارد کار کنیم.

وی با اشاره به معنویت، صفا و پاکی روح شهید حاج حسین پورجعفری اظهار کرد: شهدای ما برجستگانی دارند که در آسمان پرستاره ولایت و امامت و شهداء چنان می درخشند که راه را به دیگران نشان می دهند مثل حاج قاسم، احمد کاظمی دوست دیرینه او. اما بزرگی و عظمت این ستارگان به این معنی نیست دیگر ستارگان برجسته مکتب سالار شهیدان را نبینیم.

قاآنی تصریح کرد: همه شهدای ما سردار هستند لذا بزرگداشت شهدای عالی مقام مانند حاج قاسم توجه به دیگر شهدایی که در کنار آنها حرکت کرده و زمینه های موفقیت و پیروزی جبهه مقاومت را با تلاش صادقانه فراهم نمودند، نیز بالا بردن ارزش جایگاه حاج قاسم است.

وی بیان کرد: با تکریم شهدای دیگر حتما دل حاج قاسم شاد می شود و برگزاری این مراسم به نام حاج حسین پورجعفری که شهید سلیمانی هر وقت در مشکلات جاری و کارهای متعارف نیاز به فرد محرم، باوفا، صادق و پای کار داشت، او را صدا می زد.

فرمانده سپاه قدس تصریح کرد: گرامیداشت یاد شهداء مجلس رزمایش بیان ارزش های الهی است که در مکتب اسلام و شیعه به وفور وجود دارد ولی انسان های ارزشمندی مانند امام و رهبر معظم انقلاب این واژه های ارزشمند را خوب تبیین کرده و شهدا عاملان به این واژه ها بودند.

وی بیان کرد: شهدا در دو بخش برای ما پیام دارند یک بخش ویژگی های ارزشمندی که در وجود آنها بوده و به مرحله ای رسیده اند که “عند ربهم یرزقون” را به دست آورند.

فرمانده سپاه قدس افزود: پیام دیگر این است که شهدای ما در پرتو نورانیت ولایت راه سخت و پر فراز و نشیب اما پرافتخار را انتخاب کردند و در میان این همه دشمنان جنایتکار از استکبار جهانی گرفته تا رژیم کودک کش صهیونیستی، راه پرافتخار را چنان طی کرند.

وی ادامه داد: آنها علاوه بر اینکه نظام الهی را از خطرات مختلف حفظ کردند، در حین دفاع و حفاظت از خودشان، از فرزندان معنوی رسول الله که در سراسر عالم مورد ظلم و جنایت استکبار و صهیونیزم قرار گرفتند، مردانه دفاع نموده و به جایی رسیدند که می بینیم انقلاب اسلامی علی رغم ۴۰ سال جنایات مختلفی که امریکا و اسرائیل و اذنابشان علیه این نظام اعمال کردند، سربلند ایستاده است.

قاآنی بیان کرد: اکنون نظام اسلامی با اقتدار و صلابت ایستاده و جوانان این مکتب انواع جنگ هایی که علیه نظام تحمیل می شود، هر تهدیدی را تبدیل به فرصت می کنند.

وی تصریح کرد: حزب الله لبنان فرهنگ مقاومت را از انقلاب خوب درس گرفته و اخیرا دیدیم بدون شلیک یک گلوله حقشان را از مرز دریایی گرفتند.

فرمانده سپاه قدس اظهار کرد: امروز نسل پنجم فلسطین در حال مبارزه با اسرائیل هستند و هیچ وقت مثل الان آنها را قوی و با اقتدار ندیده ایم که اینطور با صلابت در میدان وارد شوند.

وی افزود: صهیونیست ها پنج دوره انتخابات برگزار کرده و در تمام آنها نتوانستند دولتی درست کنند که بیش از یک سال دوام بیاورد و این مرد جنایتکاری که اخیرا انتخاب شد برای اینکه کابینه را تکمیل کند، به بدترین افرادی که حتی در داخل رژیم صهیونیستی به عنوان جنایتکار می شناسند، دست اندازی کرد و این یعنی درگیری اساسی نهفته در درون این دولت است و حتما این دولت نیز استمرار پیدا نخواهد کرد.

قاآنی بیان کرد: بحث مراکز مطالعاتی اسرائیل این است ۷۵ سالگی یا ۸۰ سالگی از بین می رویم؟ و اکنون می گویند ۲۵ سالی که رهبر ایران گفت چه زمانی تمام می شود؟ و این اقتدار است.

وی تصریح کرد: امریکایی ها در مراکز مطالعاتی شان از این حرف می زنند که امریکا در ۲۰ سال گذشته ۷۰۰۰ میلیارد دلار در منطقه اطراف ایران خرج کردیم، چیزی به دست نیاوردیم و خیلی از مناطق را از دست دادیم و باید فکری بکنیم لذا از سر استیصال کارهای اخیر را انجام دادند.

فرمانده سپاه قدس گفت: آنها جامعه خودشان را به لجن کشیده و فکر کردند چند نفر در کشور ما شعار می دهند، ملت ولایتمداری که زیر پرچم حضرت زهرا است، پیرو آنها می شوند و بدانید این کارها از سر استیصال است و آنها دارند می میرند.

وی افزود: باید همچنان در نبرد واقعی مان محکم بایستیم و به اشکالاتی که داریم توجه کنیم و حواسمان باشد در جنگی که دارد ریشه آنها را می کند، نباید کوتاه بیاییم.

قاآنی در پایان تصریح کرد: مسیر نورانی با عزت و با اقتدار مقاومت همچنان به پیش می رود تا رسیدن به حکومت جهانی امام زمان(عج).

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی