پایگاه خبری توانا نیوز

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح وزیر امور خارجه کویت در خصوص روند مناسبات دو جانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی از جمله هتک حرمت اخیر مسجد الاقصی توسط صهیونیست ها و اقدام موهن نشریه فرانسوی تلفنی تبادل نظر کردند.

به گزارش پایگاه خبری توانا ، وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت و گوی تلفنی ضمن محکومیت اقدام صهیونیست ها در خصوص توهین و هتک حرمت مسجد الاقصی، خواستار هماهنگی و اقدام مشترک کشورهای اسلامی در جهت حفظ وضعیت تاریخی و قانونی مسجد الاقصی شد و بر تشکیل ساز و کار قانونی در این خصوص جهت توقف توهین به مقدسات اسلامی تاکید کرد.

امیرعبداللهیان بار دیگر بر لزوم تقویت همکاری های منطقه ای در راستای صلح و ثبات منطقه تاکید نمود.

ایشان همچنین از نشست آتی محیط زیست دریایی موسوم به ROPME به میزبانی کویت استقبال نمود.

شیخ سالم عبدالله الجابر الصباح وزیر امور خارجه کویت نیز در این گفت و گوی تلفنی، بار دیگر بر موضع ثابت دولت کویت در قبال موضوع فلسطین تاکید نمود و اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در هتک حرمت مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد.

وزیر امور خارجه کویت از پیشنهاد و ابتکار جمهوری اسلامی ایران در خصوص اقدام هماهنگ سازمان همکاری اسلامی برای توقف اقدامات توهین آمیز رژیم صهیونیستی که صلح و ثبات در منطقه را به خطر می اندازد استقبال نمود.

وزیر امور خارجه کویت همچنین با اشاره به سابقه سیاه نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر اسلام (ص)، ضمن رد اقدام موهن نشریه فرانسوی، توهین به مراجع و رهبران دینی را توهین به تمام مسلمانان دانست.

طرفین در این تماس تلفنی بر تحکیم مناسبات دوجانبه تاکید نموده و از برگزاری نشست آتی کمیسیون عالی همکاری های مشترک دو کشور استقبال کردند.

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی