پایگاه خبری توانا نیوز

 «هَری» موسوم به «دوک ساسکس» پسر کوچک چارلز سوم، شاه کنونی انگلیس؛ که چندی است از حلقه سلطنت خارج شده و به همراه زن آمریکایی خود با انجام مصاحبه و انتشار مستندهایی درتلاش برای ضربه زدن به وجه خانواده سلطنتی انگلیس است، به کشتن حداقل ۲۵ نفر در جریان جنگ افغانستان اذعان و اعتراف کرد.

به گزراش پایگاه خبری توانا ، نشریه انگلیسی تلگراف با انتشار این خبر نوشت: هری، ۳۸ ساله در کتاب خود تحت نام « Spare » که قرار است هفته آینده انتشار یابد عنوان کرده که در جریان دومین دور حضور خود در جنگ افغانستان حداقل موجب قتل ۲۵ نفر شده است.

بنابراین گزارش هری دو بار، بین سال های ۲۰۰۷تا ۲۰۰۸ میلادی بعنوان نیروی زمینی و پس از آن طی سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ بعنوان خلبان در بالگردهای تهاجمی «آپاچی» در جنگ افغانستان حضور یافت.

تارنمای این روزنامه انگلیسی درادامه نوشت: هری در دوره دوم حضور خود در جنگ افغانستان ۶ پرواز با بالگرد تهاجمی داشته که به گفته خود وی این عملیات منجر به گرفتن جان انسان ها شده است.

تلگراف نوشت: هری در کتاب خاطرات خود عنوان کرده که وی در انجام این ماموریت ها، «افراد» و «مردم»؛ (انسان ها)، را بعنوان مهره های شطرنجی که باید از صحنه نبرد برداشته شوند، می نگریسته، این نخستین باری است که وی در مورد شمار کشته شدگان در جنگ افغانستان اعتراف میکند و این مساله خود باعث افزایش نگرانی از بابت امنیت جانی وی به شمار می رود./ایرنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی