پایگاه خبری توانا

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل تأکید کرد که وتوی آمریکا در شورای امنیت یک سلاح استراتژیک به نفع این رژیم است.

به گزارش  پایگاه خبری توانا ، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گلعاد آردان، سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل گفت: ما قبل از نشست شورای امنیت برای ممانعت از صدور یک بیانیه مشترک یا قطعنامه‌ای علیه اسرائیل و استفاده از حق وتو در صورت صدور یک قطعنامه با آمریکا به توافق رسیدیم. وتوی آمریکا یک سلاح استراتژیک به نفع ما است. اسرائیل و دولت کنونی هرگز از حقوق یهود برای ورود به مسجد الاقصی کوتاه نمی‌آیند.

وی گفت: من هیچ تماسی با ریاض منصور، سفیر فلسطین در سازمان ملل ندارم. او نماینده یک قدرت دشمن است که از تروریست‌ها حمایت مالی می‌کند.

ریاض منصور در جلسه شورای امنیت خطاب به نماینده رژیم صهیونیستی گفته بود: شما باید بدانید که اگر شورای امنیت شما را متوقف نکند و قوانین بین المللی را درباره شما اجرایی نکند ملت فلسطین این کار را خواهد کرد. آردان اظهارات منصور را تحریک به خشونت و تروریسم دانست.

وی از صادر نشدن یک قطعنامه در محکومیت اقدامات اسرائیل یا یک بیانیه مشترک از سوی شورای امنیت ابراز خرسندی کرد و گفت: این مسئله موجب ناکامی طرف فلسطینی شده است. دولت اسرائیل زمانی که بعد از اشغال بخش شرقی قدس در جنگ ژوئن ۱۹۶۷ به توافق‌هایی با اداره اوقاف اسلامی در قدس رسید و وضعیت کنونی مسجد الاقصی را تصویب کرد که به موجب آن از ورود یهودیان به محوطه مسجد الاقصی برای انجام آداب دینی ممانعت به عمل آمد، اشتباه بزرگی کرد./ایسنا

مطالبمرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین خبرها

پربازدیدها

مطالب پیشنهادی